Reakcia na: 810zssk #225230:
Na jednej strane si uvedom, že ktože je už dnes na Magistráte kto vôbec myslí, okrem hovorkyne IvoN. A IvoN má iné starosti, poslanci ho neposlúchajú. Na druhej strane keď už navrhuješ električku k petržalskej stanici, pozrel si sa na mapu kde by si túto trať napojil na existujúcu trať, kade by si ju zmysluplne a v súlade s priestorovými možnosťami, s prihliadnutím na kapacitné požiadavky na automobilovú dopravu, s dodržaním technických noriem viedol. Kde by si ju ukončil. A v tomto prípade Ti uznám že, náklady sú relevantný argument ako tvrdíš, pretože si uvedom, že musíš tú trať stavebne postaviť, musíš ju následne udržovať, musíš je prevádzkovať (to sú 3 balíky financií) a otázka na druhej strane rovnice je - koľko cestujúcich tam denne/ročne prepravíš aby si z vyzbieraného cestovného toto všetko zaplatil. Aká bude jej návratnosť tu Ti ani Jaspers nepomôže.Čo sa týka žel. stanice Letisko M.R.Štefánika a jej napojenia na bratislavský dopravný systém máš pravdu. Táto stanica navrhovaná v Projekte TEN-T vyplynula z požiadavky rakúskej strany (aký paradox - každú chvíľku majú iné požiadavky a kubáčkovci plnia s patričným predklonom ich požiadavky, aj keď sú každú chviľku iné) súvisiaca s nedostatočnou kapacitou letiska Schwechat. Navrhovali/požadovali, že sa vybuduje traťové spojenie letisko Schwechat - Kittsee - Petržalka - letisko M.R.Štefánika po ktorej budú premávať špeciálne súpravy zastavujúce len v oboch koncových staniciach, pričom cestujúci vo Schwechate by prešli kompletným pasovým a colným odbavením a na letisku M.R.Štefánika by už zo stanice vyšli do zóny za odbavením. Preto sa navrhla jednokoľajná trať s odbočkou niekde na ulici Na piesku. Ale kubáčkovci mali veľké oči a požadovali napojiť Letisko aj od žst. Nové Mesto lebo vraj aj košičania by radi sa vlakom dostali na letisko bez prestupovania. A tak sa okrem iného narodil nefinancovateľný "megaprojekt". Takže prosím študovať existujúce materiály a potom vynášať rozsudky.
chodec
odpoveď Mirtschi včera 21,21 hod.
Ach Mirtschi, Mirtschi mohutne vyjadruješ svoje názory ale zdá sa že si úplne od veci. Situáciu v Ústí nad Labem poznáš a diskutuješ o Bratislave. Napíšeš takúto vetu "Sú tam vôbec tak silné prepravné prúdy zo Záhoria, okolia Pezinka, Galanty, že by na Trnavské Mýto bolo nutné tahať v dohladnej dobe vlak? " tak to znamená že fakt problém Bratislavy ale vôbec nepoznáš. Choď v rannej špičke ku Slovnaftu aby si zistil aká je tam silná automobilová doprava, choď sa pozrieť na Račiansku a potom alebo sa dostaň do reálneho obrazu a začni reálne rozmýšľať, alebo skonči diskusiu a rieš Ústí nad Labem. O akej (novej) mestskej linke od Vinohradov píšeš, veď tam chodí električka, ale jej vyššie kapacity sú limitované, že už vozí obyvateľov z Rače a kratší interval je limitovaný priepustnosťou peážnych električkových liniek v centre mesta a svetelnými križovatkami. Hlavne že Ťa trápi otázka kto to bude financovať. Prezradím Ti, že aj ty zo svojich daní. Len je potrebné aby to bolo zmysluplne investované. Väčšinou to čo je lacné nie je vždy najlepšie, možno akurát tak pri kúpe handier na oblečenie ale nie pri dopravných stavbách. Takže hlavu hore a čítať s porozumením.