MHD na letisko

Na bratislavské Letisko Milana R. Štefánika premávajú autobusové linky:

  • linka 61 zabezpečuje priame spojenie Letiska s Hlavnou stanicou a obsluhuje dôležité prestupné uzly Račianske mýto, Trnavské mýto, Zimný štadión a Bajkalská.
  • linka 96 zabezpečuje spojenie Petržalky a Letiska, zabezpečuje aj obsluhu oblasti Ružinova.
  • nočná linka N61 zabezpečuje počas noci priame spojenie Letiska, Autobusovej stanice Mlynské nivy a Hlavnej stanice. Na Hlavnej stanici alebo Hodžovom námestí na ňu nadväzujú nočné spoje do väčšiny mestských častí.

Na linke 61 a čiastočne aj na linke 96 sú nasadené nové veľkokapacitné autobusy Solaris s policami na cestovnú batožinu, kde si cestujúci môžu bezpečne uložiť objemnejšiu cestovnú batožinu. Tento priestor sa nachádza pri druhých dverách.

Priame spojenie Autobusovej stanice Mlynské nivy s Letiskom mestskou hromadnou dopravou počas dňa nie je možné, odporúčame preto spojenia s jedným prestupom:

  • z Autobusovej stanice (zastávky Autobusová stanica alebo Košická) linkou 72 alebo 42 s prestupom na linku 96 na zastávke Prievozská.
  • z Letiska linkou 96 s prestupom na linku 50 na zastávke Klientske centrum (výstup na zastávke Košická), alebo na linku 60 na zastávke Slovinská (výstup na zastávke Košická), alebo na linku 72 na zastávke Hraničná (výstup na zastávke Košická).
  • z Letiska linkou 61 s prestupom na linku 60 na zastávke Bajkalská (výstup na zastávke Košická).

Ďalšie možné spojenia je možné vyhľadať cez Plánovač cesty.

Na väčšinu ciest z Letiska je potrebné zakúpiť si cestovný lístok s časovou platnosťou 60 minút v cene 1,30 € (obyčajný) / 0,65 € (zľavnený). Pre objemnejšiu batožinu je potrebný zľavnený 30-min. cestovný lístok, ktorý pre batožinu platí 180 minút. Jednorazové cestovné lístky i predplatné cestovné lístky na letisku odporúčame zakúpiť v multifunkčných automatoch v príletovej hale letiska.

Od 1. júla 2021 je možné cestovný lístok zakúpiť si aj bežnou platobnou kartou (Mastercard, Maestro, Visa) priamo vo vozidlách MHD a to priložením karty k označovaču lístkov podporujúcemu bezkontaktné platby. Cena takéhoto lístka je 1 € a platí na jednu cestu MHD, pričom v prípade prvého prestupu do 45 minút je druhá jazda bezplatná (treba však opäť priložiť kartu k označovaču).

Ak využívate služby slovenských mobilných operátorov a potrebujete nezľavnený lístok a cestujete s batožinou, je výhodné využiť 40- alebo 70-minútový SMS lístok v cene 1,00 €, resp. 1,40 € odoslaním prázdnej SMS na číslo 1140 (40-min.) resp. 1100 (70-min.), ktorý platí aj na nočné spoje a zahŕňa aj dovozné za batožinu. Pred nastúpením do vozidla je nutné počkať na spätnú SMS s cestovným lístkom.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.