MHD na letisko

Na bratislavské Letisko Milana R. Štefánika premávajú k 5.8.2023 autobusové linky:

  • linka 61 zabezpečuje priame spojenie Letiska s Hlavnou stanicou a obsluhuje dôležité prestupné uzly Račianske mýto, Trnavské mýto, Zimný štadión a Bajkalská.
  • nočná linka N61 zabezpečuje počas noci priame spojenie Letiska, Autobusovej stanice Mlynské nivy a Hlavnej stanice. Na Hlavnej stanici alebo Hodžovom námestí na ňu nadväzujú nočné spoje do väčšiny mestských častí.

Na linke 61 sú nasadené veľkokapacitné autobusy Solaris s policami na cestovnú batožinu, kde si cestujúci môžu bezpečne uložiť objemnejšiu cestovnú batožinu. Tento priestor sa nachádza pri druhých dverách.

Priame spojenie Autobusovej stanice Mlynské nivy s Letiskom mestskou hromadnou dopravou počas dňa nie je možné, odporúčame preto spojenia s jedným prestupom:

  • z Autobusovej stanice (zastávky Autobusová stanica alebo Košická) linkou 60 s prestupom na linku 61 na zastávke Bajkalská.
  • z Letiska linkou 61 s prestupom na linku 60 na zastávke Bajkalská (následne výstup na zastávke Košická).

Ďalšie možné spojenia je možné vyhľadať cez Plánovač cesty.

Na väčšinu ciest z Letiska je potrebné zakúpiť si cestovný lístok s časovou platnosťou 60 minút v cene 1,60 € (obyčajný) / 0,80 € (zľavnený). Pre objemnejšiu batožinu je potrebný zľavnený 30-min. cestovný lístok, ktorý pre batožinu platí 180 minút.

Cestovný lístok je možné zakúpiť si aj bežnou platobnou kartou (Mastercard, Maestro, Visa) priamo vo vozidlách MHD a to priložením karty k označovaču lístkov podporujúcemu bezkontaktné platby. Cena takéhoto lístka je 1,20 € a platí na jednu cestu MHD, pričom v prípade prvého prestupu do 45 minút je druhá jazda bezplatná (treba však opäť priložiť kartu k označovaču).

Ak využívate služby slovenských mobilných operátorov a potrebujete nezľavnený lístok a cestujete s batožinou, je výhodné využiť 40- alebo 70-minútový SMS lístok v cene 1,20 €, resp. 1,70 € odoslaním prázdnej SMS na číslo 1140 (40-min.) resp. 1100 (70-min.), ktorý platí aj na nočné spoje a zahŕňa aj dovozné za batožinu. Pred nastúpením do vozidla je nutné počkať na spätnú SMS s cestovným lístkom.

Komentáre

K tomuto materiálu zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.