Reply on: Ike #225261:
1. Amen! Presne toto. Jedine co mi napada ako potencialny problem je kapacita 110ky, ale s tym sa tak ci tak musi nieco robit. Zaroven ak sa podari zlepsit takt vlakov (celodenne a celotyzdenne), nepotrebujeme dalej drzat sucasny stav kedy vsetko ide naraz, co je samozrejme prevadzkovo narocne.Vyhladovo jedneho pekneho dna si predstavujem ze vlaky budu mat na hlavnej stanici pobyt najviac 3-5 minut na dvoch nosnych regionalnych linkach: Galanta - Malacky v i=30, a Trnava - DNV taktiez v i=30 (kazdy druhy vlak dalej ako REX do W). Ak by sa medzi Hlavnou stanicou a DNV spravil idealny preklad, tak to mame vlak v prislusnom smere kazdych 15 minut (cize aspon 10 minut od odchodu vlaku do prichodu dalsieho) a na tieto linky (pokryvajuce drvivu vacsinu regionalnej dopravy okolo Bratislavy) nam staci jedno nastupiste s dvomi hranami. Pre Komarno este jedna hrana a sme vybaveni. Zvysok moze sluzit dialkovej doprave, ktorej zas az tak vela nie je.
chodec
odpoveď Mirtschi včera 21,21 hod.
Ach Mirtschi, Mirtschi mohutne vyjadruješ svoje názory ale zdá sa že si úplne od veci. Situáciu v Ústí nad Labem poznáš a diskutuješ o Bratislave. Napíšeš takúto vetu "Sú tam vôbec tak silné prepravné prúdy zo Záhoria, okolia Pezinka, Galanty, že by na Trnavské Mýto bolo nutné tahať v dohladnej dobe vlak? " tak to znamená že fakt problém Bratislavy ale vôbec nepoznáš. Choď v rannej špičke ku Slovnaftu aby si zistil aká je tam silná automobilová doprava, choď sa pozrieť na Račiansku a potom alebo sa dostaň do reálneho obrazu a začni reálne rozmýšľať, alebo skonči diskusiu a rieš Ústí nad Labem. O akej (novej) mestskej linke od Vinohradov píšeš, veď tam chodí električka, ale jej vyššie kapacity sú limitované, že už vozí obyvateľov z Rače a kratší interval je limitovaný priepustnosťou peážnych električkových liniek v centre mesta a svetelnými križovatkami. Hlavne že Ťa trápi otázka kto to bude financovať. Prezradím Ti, že aj ty zo svojich daní. Len je potrebné aby to bolo zmysluplne investované. Väčšinou to čo je lacné nie je vždy najlepšie, možno akurát tak pri kúpe handier na oblečenie ale nie pri dopravných stavbách. Takže hlavu hore a čítať s porozumením.