Anketa: Využívate na cestovanie do častí mesta, kde už bola zavedená nová parkovacia politika, MHD častejšie ako pred jej zavedením?

Počas DOD 2022 sa prišiel prezentovať aj parkovací systém PAAS vo forme odťahového vozidla a mestskej polície
Foto © DuPe

	

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: si #15:
Prepáč ale podľa tejto logiky by mali byť na križovatkách vedrá s vodou aby v prípade, keby išiel okolo konský povoz, mohol si kôň chlípnuť vodu.
Reakcia na: S499.1023 #14:
uprimne, do (starobneho) dochodku ma caka este nemalo rokov, ale telefon preferujem a pouzivam klasicky tlacitkovy, ktory sluzi na to na co ma - na telefonovanie, je relativne maly a spratny a nabijacku mu staci vidiet raz za 10-14 dni....
(a v tomto smere aj ekologicka postranna vec - ten co pouzivam ma ~10rokov, takze zaroven aj o kus mensia stopa v podobe zabordelenia planety)
Reakcia na: Minko #4:
Odkedy máme v Prahe možnosť parkovania cez appku, som automat nehľadal. Fascinujú ma fiktívni dôchodcovia bez smartfónu a dát v mobile ale zato s SUV-čkom. To hrdinské mávanie by som chcel vidieť 😁.
Reakcia na: Ike #11:
Jasne chapem lepsie je raz za cas vybrat vypalne. Nasrac na uzivatelsky privetivy parkovaci system. Zaujimalo by ma, ze ked je to tak zle, preco to polovici Slovenska vyhovuje.
Reakcia na: 810zssk #7:
Rezidentská karta síce slúži len na parkovanie v mieste bydliska, ale podľa mňa by mala existovať možnosť zakúpenia 1, max. 2 zón navyše k základnej rezidenčnej zóne. V niektorých častiach mesta by sa tak lepšie využili parkovacie miesta, keďže by sa tam počas dňa vystriedali rezidenti a pracujúci.
Reakcia na: Minko #10:
Pri SMS systéme máš gigantické provízie pre operátorov bez pridanej hodnoty.
Reakcia na: keks #5:
Presne tak najst tie automaty je snad horsie jak hladat pokemonov. Pritom sms system by bol pre BA aplikovatelny a je uzivatelsky velmi privetivy a komfortny. Tak ma BA jeden z najhorsich parkovacich systemov s akymi som sa zatial na SK stretol (a ze ich nebolo malo).
Reakcia na: Ike #8:
Okej, už chápem.
Reakcia na: 810zssk #7:
Máš dvoch rovnocenných občanov (daňovníkov) Starého Mesta. Jeden môže zaparkovať u druhého bez problémov. Druhý u prvého musí platiť.

Nám parkovacia politika priniesla viac cudzích áut na ulicu, ktoré navyše parkujú arogantne obmedzujúc chodcov. Subjektívne sa nám tak stav zhoršil kvôli parkovacej politike, aj keď rozumiem širším súvislostiam.
Reakcia na: Ike #6:
S pomalou implementáciou súhlasím, ale to ide trochu proti kritike že ten systém je zlý. Keby bol zlý, tak by sme ho rýchlejšie implementovaný asi nechceli 🙂

"Deleniu daňovníkov" nerozumiem. Rezidentská karta, ako názov napovedá, slúži na parkovanie v mieste bydliska.
Reakcia na: 810zssk #3:
Pomalá implementácia a delenie daňovníkov do rôznych kást. Malo to byť implementované po mestských častiach. Minimálne Staré Mesto malo byť spravené naraz.
Reakcia na: Minko #4:
Na jednu stranu sú v zónach rozmiestnené platobné automaty, takže teoreticky vieš zaplatiť aj bez appky. Na stranu druhú viem, ako "skvelo" sa tie automaty hľadajú, takže je to tiež niekedy nepoužitelná možnosť.
Reakcia na: 810zssk #3:
Ze ako cezpolny ak chcem zaparkovat a som ochotny zaplatit musim mat na to specialnu appku, (a co dochodcovia) neda sa cez sms a na niektorych miestach (nebiem ci vsade) su tie tabule s QR kodmi vysoko v 3,14či (napr. Hagarova) ze mi fotak ten kod ani nezosnima. Nehovoriac o tom ze nie kazdy ma net v mobile. Nic v zlom minule som parkoval na hulvata bez platenia lebo som prisiel zaparkoval chcel zaplatit ale po 10 minutach trapenia som si len zanadaval a povedal ze ich mozem osrat a nech mi skusi djst pokuta potom nimi zamavam...
Reakcia na: Minko #2:
Čo sa ti na tom systéme nezdá?
Reakcia na: keks #1:
Myslis tu bratislavsku parodiu? To okolo "systemu" ani nepreslo.
Jedná sa vôbec o relevantnú anketu? Vzhľadom na to ako pomaly sa parkovací systém v meste zavádza a ako malá časť mesta je zatiaľ pokrytá, tak väčšina ľudí naozaj nepotrebuje ani len rozmýšľať nad presadnutím do MHD.

Ďalšie ankety