Reakcia na: BA2301 #4371:
Trošku som sa v tvojom príspevku stratil. Na jednej strane ti vadí "absolútna preferencia" električiek, ktorá je, ako vieme, nevyhnutným predpokladom spoľahlivosti a prevencie pred vláčikovaním, na druhej strane si kladieš otázku, či by električková doprava do Rače utiahla, ak by bola ponuka ešte väčšia, pri ktorej by prejazdy museli fungovať v striktnom a nekompromisnom režime "železnica".Na jednej strane hovoríš, že doprava je neprehľadná, ale na druhej strane máme 4 linky a ja nemám pocit, že by bol problém niekde prestupovať. Výhodou 4 liniek je to, že prestupný uzol v pravom slova zmysle nepotrebuješ, stačí ak na trase každej linky budú minimálne tri zastávky, kde vieš prestúpiť na iné. A to sú. Nevýhodou systému sú zraniteľné miesta, za mňa rozhodne Blumentál, najmä ak vidím defenzívnu jazdu niektorých vodičov električiek, kde vodič na trojke veľkoryso stojí pred zastávkou a nechá prejsť autá cez zastávku viedenského typu a na horizonte vidím blížiace sa ďalšie dve trojky.
Ike
Proste tak, ako dávaš prednosť autám na hlavnej, dáš prednosť chodcom na priechode. Case closed.
A chodec tak, ako ty na hlavnej ceste, má predvídať, že za volantom sa nachádza nejaký momot (ako ten vo videu 0:34), ktorý si myslí, že ak má prázdnu cestu, tak môže ísť +10 km/h s absolútnou prednosťou.
Keďže chodec na rozdiel od teba nemá potrvdenie, že pozná predpisy (a jeho neznalosť neospravedlňuje vo vzťahu k sankciám, ale neospravedlňuje ani vodiča spôsobiť mu ujmu alebo usmrtenie) a zároveň môže ísť o dieťa, ktoré logicky nemá intelekt ako dospelý, a je výrazne zraniteľnejší, robia sa opatrenia, aby vodiči áut nešli ako utrhnutý z reťaze.
Znepokojivé je tvoje nastavenie oháňania sa vinou, ako keby bola nejaká výhra, že spôsobiš ujmu na zdraví chodcovi, ktorý z rôznych dôvodov vbehne na cestu v rozpore s predpismi. V slušnej a tolerantnej spoločnosti toto ľudia chápu. A už keď si sebec, tak si predstav, že namiesto dieťaťa alebo chodca, ktorí si zaslúžia tvoj rozsudok zrazením, ti do cesty skočí 300 kg parohatý jeleň.