Reakcia na: ikarus31 #4332:
Tak neviem, asi som divný, ale môj pud sebazáchovy mi hovorí, že nechcem chodca zraziť ani keby som bol v práve. Ak by som spôsobil malému dieťaťu ujmu, určite by som sa neuspokojil s tým, že "veď som mal prednosť".

bobitwo
1/ pravidlá platia pre všetkých, aj pre chodcov. Tak isto zákon ukladá povinnosť sa presvedčiť, či ozaj môžeš ísť. To si ty nespravil. To je aj to, čo učíme všetkých mojích synovcov a netere, to že máš zelenú ešte neznamená, že môžeš ísť, musíš sa vždy presvedčiť. A to hovorí aj zákon.
2/ takže chodec v meste môže chodiť na červenú? Čo sa tu človek nedozvie.
Pravidlá vznikli preto, aby ochraňovali všetkých účastníkov premávky. Ale vidím, že si stále ideš svoje tvrdíš, že pre chodcov pravidlá neplatia.