Reakcia na: tom_sk #4289:
nuz, len sposob akym sa dnes riesi "bezpecnost" vseliakymi retardermi vedie miesto bezpecnosti k vacsej nepredvidatelnosti plechovych skatul na ceste a aj ako chodec si nasledne mozes len tipnut co ta plechova skatula na hrbe spravi - jedna ho odignoruje (ved predsa ma najlepsi terenny model plechovice, idealne firemny so zdielanymi vodicmi), druha takmer zastavi, tretia obehne aj s druhym cez protismer, stvrta to obehne zas ciastkovo po chodniku.... a ty ako chodec si zapredvidaj.....
tom_sk
Koľko chodcov a cyklistov zapríčinilo úmrtie alebo trvalé následky iným účastníkom dopravnej nehody? To, že si ty nezodpovedný a umrieš ľudí až tak nezaujíma, zaujíma ich to v momente keď si nebezpečný pre svoje okolie. To že ti spôsobí materiálne škody alebo mentálnu traumu je síce nepríjemné ale v porovnaní s trvalými následkami neporovnateľné.
Tvrdíš, že absolútna prednosť na priechode je blbosť, dovolím si nesúhlasiť. Ty si zodpovedný za svoje vozidlo, ak nevidíš za roh budovy alebo spoza kríka je to predsa signál kedy je potrebné zvýšiť pozornosť a prípadne spomaliť a nie sa spoliehať, že veď nikto taký sprostý nebude aby sa tam hodil a veď štatisticky sa nemôže nič stať. No môže sa. Ľudia sú jednoducho sprostý a treba s tým automaticky počítať, nie sa k ich sprostosti pridávať a obhajovať sa predpismi. Ale keď túžiš behať po súdoch a pozerať sa na trúchliacu rodinu a tešiť sa že veď som mal prednosť tak prosím.