Reakcia na: bobitwo #4346:
Cyklista na prechode pre chodcov nemá čo hľadať, to je iná téma. Bavíme sa o chodcovi na prechode. Ten sa tam nezhmotnil ale odniekiaľ prišiel. Ak sa blížiš k prechodu, máš s tým počítať. Ak nemáš rozhľad, máš spomaliť (tiež mám pri dome prechod kde výhľad konštantne blokujú parkujúce autá tak tam holt idem vždy pomaly)..Nie je to v ničom inom ako keď ti z hlavnej cesty "vybehne" auto, tiež s tým musíš počítať a predtým ako do križovatky vletíš sa rozhliadnuť.
bobitwo
https://youtu.be/DOx-lyfu6pY?is=Lref4FqCzf5zsXkW takých videí má Perla už 5, napríklad čo tam je situácia 0:34, to isté vie spraviť aj chodec.
Alebo dosť známe video https://youtu.be/n44L-SOI1I8?is=upUcMlVlbO9QSQS2 keby nezatrúbilo auto s kamerou, dieťa dopadne veľmi zle. A nie, prechod pre chodcov tam nie je a ani v Nórsku nie je dovolené vybiehať spoza auta.
Ale zrejme v tvojom svete si aj chodci, či cyklisti, alebo kolobežkári dávajú načas, chodia/jazdia ako slimáci a keď sa chystajú spraviť, čo nemajú, tak dajú dopredu vedieť. Akurát škoda že vkuse zabúdaš, že aj chodec, či cyklista a kolobežkár má aj nejaké povinnosti.