Reakcia na: Ike #4329:
Za dieťa je zodpovedný rodič. Nech sa stará. Prejsť cez križovatku či cestu nie je žiadna raketová veda, zvládnu to aj 6-7 ročné deti. Nikto od nich neočakáva, že budú ovládať komplet celý zákon. Navyše neznalosť zákona neospravedlňuje.

bobitwo
1/ pravidlá platia pre všetkých, aj pre chodcov. Tak isto zákon ukladá povinnosť sa presvedčiť, či ozaj môžeš ísť. To si ty nespravil. To je aj to, čo učíme všetkých mojích synovcov a netere, to že máš zelenú ešte neznamená, že môžeš ísť, musíš sa vždy presvedčiť. A to hovorí aj zákon.
2/ takže chodec v meste môže chodiť na červenú? Čo sa tu človek nedozvie.
Pravidlá vznikli preto, aby ochraňovali všetkých účastníkov premávky. Ale vidím, že si stále ideš svoje tvrdíš, že pre chodcov pravidlá neplatia.