Odkladisko architektov znova v akcii, tentokrát si to odnieslo parkovisko pri Osuského 6. Spočítate koľko že to pribudlo parkovacích miest? Ale za to z kompletne bezbariérového parkoviska spravili bariérové. Kto si rád láme nohy na obrubníkoch, nech sa páči. Čo myslíte, ten hrboľatý dlaždicový chodník na ktorý sa ľudia sťažujú už 5 rokov naozaj opravia? Podmieňovali to vybudovaním parkoviska... https://novy.odkazprestarostu.sk/dopyty/113519
Miesto toho, aby tam, kde chcu dat docasnu stanicu hned vedla stanicnej budovy, spravili trvalu stanicu... ach jaj tento stat...
upravovač fotiek
Otázka pre znalcov: Jazdil vozeň #6312 vôbec v tom stave, v ktorom je teraz? Bočné okná sú zjavne po výmene (keď zrušili hrubú priečku uprostred), ale koženka zvnútra pri oknách ešte je. Poloha zadných združených svetiel je tiež ešte pôvodná a bočné smerovky sú "vysoko". Náter strechy so širšou sivou časťou (až po zúženie skrine), sedadlá sú ešte polstrované. Ja sa v pražských T3 zasa až tak nevyznám, ale viem, že takto to z fabriky určite nebolo. A keď menili okná, tak som si myslel, že pri tom zrušili aj koženku na oknách a menili aj polohu smeroviek (prípadne ich menili za hranaté, resp. otáčali aj zadné združené svetlá, ak ich rovno nevymieňali za hranaté). Ak to má byť stav po nejakej (nie nutne prvej) VP, tak predpokladám, že tomu zodpovedá voz #6340:
https://imhd.sk/transport/galeria-media/174266/
https://transphoto.org/photo/1272322/
Preto mi vŕta v hlave, či a ak áno, kedy #6312 vyzeral tak, ako je teraz.
6312