Reakcia na: bobitwo #4070:
ten vytazeny material je v podstate cisty lomovy kamen, v minulosti sa z toho robili napriklad nasypy ked zas potrebovali dostat niveletu trate niekde vyssie (a obvykle si aj to dobre zratali, ze mnozstvo odtazeneho a nasypaneho materialu bolo +- podobne, malokde najdes len tak zrovnanu planinuz vytazeneho materialu bez vyuzitia....)
bobitwo
2/ Praha je po ceste z Viedne do Berlína. Na ten si nezabudol? Či spojenie Viedeň - Berlín je nepodstatné?
3/ ako som to kritizoval, za mňa celý projekt VRT Budapešť - Bratislava - Praha nedáva žiaden zmysel. Rieši sa to len preto, lebo pôvodne sa rátalo s Viedňou, ale keďže Rakúsko do toho hodilo vidle a VRT so zastávkou vo Viedni nechcú, tak zrazu aj BA môže byť. Za tie peniaze sa dajú postaviť užitočnejšie železničné projekty. Stále vieš mať VRT Bratislava - Praha - Berlín. Ak chce mať ČR 250-300km, nech má, ale pre 4 koľaje z BA - Kútov, kde 2 koľaje by boli na 200km/h a tie by sa potom v ČR pripojili, resp. už by sa tam pokračovalo na 250-300km/h trati. Zvyšné 2 koľaje vieš mať na osobné a nákladné vlaky, na tých 2 koľajách, kde je 200km/h by premávali okrem tých vysokorýchlostných vlakov aj rýchliky, či regionálne expresy BA - Kúty - Břeclav. Priamkami spojená Budapešť - Bratislava - Brno - Praha - Berlín vychádza na 760km, tam už sa bavíme o tom, že tam žiadna železnica už lietadlu konkurovať nedokáže.