Reakcia na: MatejBA #2743:
Tak iste, ľuďom sa to páči, ale nevedia si predstaviť, koľko ich to bude stáť. Rovnako ako by sa im páčili vrtulky a solárne panely, ale neboli by ochotní platiť 350 €/MWh, čo je skutočná cena za také sprostosti.
MatejBA
- odberatel nema priestor na sklad aby sa zasobil niekolkymi vagonmi tovaru namiesto JIT systemu resp. docasneho skladu vo vyrobnej hale
- ak potrebuje menej suciastok v nejaku dobu posle sa napriklad 1 kamion, ak viac tak niekolko (uspora nakladov na dopravu)
- ak by sme posielali tovar po 1 vagone tak nas to vyjde drahsie ako kamiony
- vysoke naklady na udrziavanie zeleznicnej vlecky a aj tak by sme museli mat kamiony a stojanky lebo nasi dodavatelia zase nemaju pri sebe zeleznicu