Reakcia na: Ike #2197:
Prepáč, ale nie je to prezentované navlas rovnako. MD sa nikde ku tomuto konceptu (veľmi lacný sieťový lístok) verejne neprihlásilo. Aspoň teda ja som to nenašiel, a vieš že sa tej téme veľmi venujem.PS cenu síce neuviedlo, ale uvádzajú že chcú ísť cestou výrazne dotovaného a zľavneného lístku. Opäť, toto MD nikde nekomunikovalo.
Že cenu stačí vyriešiť za týždeň keď bude pripravený "produkt" je niečo s čím nesúhlasím, pretože od ceny závisí čo za produkt to vlastne bude a od toho sa odvíja nastavenie celého systému, a to aj technické, aj politické. Inak to bude vyzerať ak pôjde o defaultný spôsob odbavenia ktorý využíva 70% cestujúcich, a inak ak pôjde o nejaký podružný produkt pre možno 1%.
Ja nehovorím že dnes musíme vedieť či rok za 400€ alebo 1000€. Ale mali by sme vedieť čo ten produkt má byť "ideovo", a koľko sme do neho ochotní naliať peňazí. Či náklad bude len technické riešenie a budeme sa snažiť udržať súčasne tržby, alebo ideme do dotovania cestovného naliať miliardy. Nie je to to isté.



Dispecer
"V Petržalke ste mali na starosti parkovací systém mestskej časti. Ako ste sa k tejto úlohe dostali?
Na miestny úrad som prišiel s tým, že ešte s ďalšími ľuďmi starostovi Jánovi Hrčkovi pomôžem vybudovať parkovací systém. Zakrátko sa to pretransformovalo tak, že som sa stal vedúcim referátu mobility, neskôr premenovaného na referát statickej dopravy, pretože parkovanie je statická doprava.
Teraz tam však už nepôsobíte.
Po pandémii sa uvoľnili opatrenia a mohol som sa opäť venovať svojej pôvodnej profesii, teda kúzelníckym vystúpeniam. No spravil som to aj preto, aby som mohol otvorene kritizovať magistrát za jeho kroky v parkovacej politike. Z pozície úradníka Petržalky to bolo komplikované, ale teraz mám rozviazané ruky a neškodím tak nášmu starostovi ani miestnemu úradu."