Reakcia na: Ike #4379:
to myslim nikto od toho priamo najvyssieho necaka, ale caka sa ze si pod sebou da ludi ktori to zvladnu zmanagovat a ak to nezvladaju, tak ich vymeni a nenecha skodit dlhodobo... nuz a ked pri kope pruserov ten najvyssi nekona, tak cela ta sracka ide za nim....
ale nejake managerske riadenie je asi vsetkym valovom nezname....
BA2301
Možno riešením by bolo presunúť električku až po Račianske mýto na pravú stranu Račianskej (v smere do mesta) namiesto terajšieho situovania trate do stredu ulice.
A k ďalšej téme: Systém 4 liniek je nevhodný pre Bratislavu. Hráme sa na niečo "ako metro" ale nie je to metro. Na tak dlhých tratiach ako máme, sa pri povrchovej električke prenášajú problémy v jednej časti trate na druhú časť trate. Seknutím liniek v centre mesta by sa táto nevýhoda kompenzovala. To sa dá docieliť aj teraz, keďže linky sa môžu v centre otáčať cez "blokové konečné", nepotrebujú klasické obratisko pod Manderlákom. Napríklad pre smer z Dúbravky by sa linky otáčali cez nábrežie, Štúrovu, nám SNP a tunel (prípadne naopak), linky z Rače cez Obchodnú, nám SNP, Špitálsku späť k Blumentálu, linky z Ružinova a Zlatých Pieskov cez Špitálsku, nám SNP, Obchodnú a Vazovovu (jedným a druhým smerom na rozloženie záťaže). Súčasné riešenie je nespoľahlivé, električky naberajú na dlhých trasách meškanie, prípadne nehoda na jednej vetve odpíše inú vetvu.