"Re #99777 Marcelllooo: Elektricka neumoznuje variacie trate, to jej jeden z jej charakteristickych crt."
ale tvoj uzasny vlak je krasne variabilny, dokonca je to jeho crta... niekedy si videl vlak a elektricku?
"Re #99711 intony: Mestske vlaky budu v BA nosnym systemom"
Povedal kto?
myslim ze cast z nich budu existujuce osobaky, ktorym sa na useku vstupom do BA kraja zmeni tarifny system a prida oznacenie Rx. Cize aj teraz mame nosny sytem?
ale tvoj uzasny vlak je krasne variabilny, dokonca je to jeho crta... niekedy si videl vlak a elektricku?
"Re #99711 intony: Mestske vlaky budu v BA nosnym systemom"
Povedal kto?
myslim ze cast z nich budu existujuce osobaky, ktorym sa na useku vstupom do BA kraja zmeni tarifny system a prida oznacenie Rx. Cize aj teraz mame nosny sytem?
AAA
Re #99777 Marcelllooo: "Elektricka neumoznuje variacie trate, to jej jeden z jej charakteristickych crt. A ani rozvoj tam, kam ma ist NS MHD sa vo vyhlade 2030 realizovat urcite nebude. Navyse sam si prisiel na to, ze elina ma viac negativ ako NS MHD a naopoak, NS MHD ma viac pozitiv ako elina." Používanie výrazu NS MHD nie je správne, lepšie je používať výraz železničná dráha, keďže NS môže byť hocičo, keď tak rád bazíruješ na slovíčkach.
Interval 10 minút v špičke považuješ za atraktívny? NS v ktorom meste má špičkový interval 10 minút? Aký si myslíš, že bude interval v sedle, večer, cez víkend? Predpokladám, že 15, 20, alebo možno až 30 minút.
Toto je presne dôvod, prečo som proti vlaku a ťažkému metru, neatraktívny interval.