Reakcia na: enumaelish #99031:
samozrejme ze trencianska tepla a TEZ je elektricka terminus technicus ale je to elektricka...su to presne tieto dve ktore spominas, prva spaja mesto Trencianske Teplice s obcou Trencianska Tepla a druhe spaja mesta Poprad a Vysoke Tatry a este nejake obce (Strba,Nova Lesna, Velky Slavkov... atd).
myslim ze urcit najkratsiu el. trat bude problematicke, ale tiez by ma to zaujimalo... aj na slovensku tazko povedat ci je to T.Teplice, alebo ozubnicova zeleznica, alebo TEZ. TEZ maju skor charakter normalnej zeleznice, T.Teplice su viac elektrickovejsie

inak niekde som cital ze prave elektricka T.teplice - t.tepla bola prva elektrifikovana trat na Slovensku a ze doteraz su tam povodne drevene pylony (to ze tam su som videl na vlastne oci, ale su naozaj povodne?) je to pravda?
Marcelllooo
OTAZKA: Preco si myslis, ze trolejbusy su dvojsecna zbran? V com a ako?
Elektricka je sice mozno dlhodobe riesenie (nikto ju nikdy nezbura - a preto treba nie dva razy, ale desatrazy merat a raz strihat) ale v skutocnosti neriesi ani jeden dopravny problem, v skutocnosti vytvara problemy (i ked ine ako dopravne).
PARALELA S OKNAMI je troskuina, ako si uviedol. Teraz mame stare drevene okna. Ja chcem, aby sa vymenili za novy system drevenych okien. Ty trvas na plastovych, lebo ich maju vsetci a su teraz popularne, Ale neberies do uvahy, ze drevene okna maju lepsie tepelno izolacne vlastnosti, neberies do uvahy, ze maju dvoj az trojnasobnu zivotnost voci plastovym (a hlinikove este viac) a nebresie do uvahy, ze drevene umoznuju vymenu vzdychu na rozdiel od plastovych...