ReMarcelllooo: Poznam taky jeden otebe.
Cestuje skupina inžinierov so skupinou manažérov vo vlaku. Každý manažér má
svoj cestovný lístok, inžinieri majú dohromady len jeden. Naraz jeden z
inžinierov volá: ide sprievodca a všetci inžinieri sa natlačia do jedného
WC. Sprievodca skontroluje lístky manažérom a vidí, že dvere na WC sú
zamknuté. Zabúcha: cestovný lístok prosím. Z WC sa popod dvere vysunie
jeden lístok, sprievodca ho cvikne, prestrčí naspäť, poďakuje a spokojný
odchádza.
Na spiatočnej ceste manažéri majú len jeden lístok a čuduj sa svete,
inžinieri nemajú žiaden. Jeden z manažérov zakričí: ide sprievodca a
všetci manažéri sa utekajú schovať na WC. Inžinieri trocha pomalšie
odchádzajú do ďalšieho WC. Posledný z inžinierov, kým sa schová, zabúcha u
manažérov: cestovný lístok prosím...
Pointa: Manažéri často používajú inžinierske riešenia bez toho, aby im
rozumeli!
Cestuje skupina inžinierov so skupinou manažérov vo vlaku. Každý manažér má
svoj cestovný lístok, inžinieri majú dohromady len jeden. Naraz jeden z
inžinierov volá: ide sprievodca a všetci inžinieri sa natlačia do jedného
WC. Sprievodca skontroluje lístky manažérom a vidí, že dvere na WC sú
zamknuté. Zabúcha: cestovný lístok prosím. Z WC sa popod dvere vysunie
jeden lístok, sprievodca ho cvikne, prestrčí naspäť, poďakuje a spokojný
odchádza.
Na spiatočnej ceste manažéri majú len jeden lístok a čuduj sa svete,
inžinieri nemajú žiaden. Jeden z manažérov zakričí: ide sprievodca a
všetci manažéri sa utekajú schovať na WC. Inžinieri trocha pomalšie
odchádzajú do ďalšieho WC. Posledný z inžinierov, kým sa schová, zabúcha u
manažérov: cestovný lístok prosím...
Pointa: Manažéri často používajú inžinierske riešenia bez toho, aby im
rozumeli!
Diskusia s niektorymi je stratou casu, pretoze proste nemaju na to, aby pochopili, ze sa najskor musia ist pozriet na MHD inde, aby mohli rozpravat, ake by to tu malo byt.
kecho
určite existujú, rovnako ako existujú techniky napr. na ťaženie nerastných surovín zo dna oceánu, lenže sú aj sakramenstky drahé, možno o 20-30 rokov to bude inak.
zaplavovanie v oblasti brehu nie je až také kritické, pretože napr. ex-lunapark je ZA hrádzou, teda je to záplavové územie v prípade rozvodnenia. Horšie ako záplavy bývajú potom podzemné vody, ktorých hladina sa nárazovo zdvihne aj ďalej od brehu, to si ľudia uvedomujú menej...
Re #97136 enumaelish:
podľa mňa (bez prepočtov a niečoho podobného) by to bolo asi o dosť drahšie ako povrchová + vyššie náklady na správu... nezabúdaj, že o tunel sa treba starať viac ako o obyčajnú cestu
Re #97145 tr3mp:
podľa mňa je rekonštrukcia po slovensky obnova už existujúceho...