Reakcia na: 81-71 #57031:
Nevím, ale řekl bych, že na modernizaci by měly chodit taková vozidla, u kterých je únosné, aby byly provozovány ještě několik (v Bratislavě možná spíš spoustu) let. A nejsem si jist, zda Ikarusy svou morální zastaralostí (mám na mysli hlavně extrémní vysokopodlažnost) jsou vhodná vozidla pro MHD kolem roku 2010! Karosy sice nejsou taky nic moc, ale přece jen mezi zrodem Ikarusu a Karosy řady B je zhruba desetiletý rozdíl a je to docela vidět.
SZKV
A pokud jde o státní dotace, tak to je podle mě jeden ze základních problémů slovenské MHD- města prostě nejsou zvyklá na placení služeb MHD a může to vést i k tragédiím jako v BB. Ostatně Bratislavě by taky neškodilo, kdyby radnice vzala financování MHD za svou (a ať mi nikdo nepovídá, že v rozpočtu hlavního města evropské země se nenajdou peníze na adekvátní obnovu vozového parku autobusů...).