Reakcia na: S499.1023 #184935:
Súhlasím. Ale DPB a systémové riešenie... alebo ešte lepšie a beusáci a systémové riešenie? ? Ináč som presvedčený že na západe (AT, D, ..) funguje hlavne ten dispečing úplne ináč ako u nás (čo som počul vo Viedni má ten dispečer oveľa väčšie kompetencie, dôležitosť, zodpovednosť a plat.)
Ale ináč aj u nás je to riešiteľné samozrejme. A hlavne: mám pocit že tých pozitívnych príkladov kedy boli tí houmlesovia úspešne vylúčení z prepravy je drvivá väčšina.. ale je aj pár demotivujúcich a tie som napísal.
Re #184936: k prípadu 2: no nakoľko sa stálo kvôli zapáchajúcim bezdomovcom tak tam nechcel držať plný autobus platiacich cestujúcich ako rukojemníkov a umožnil im prestúpiť. A keď tam ostali už len tí problémoví neviem prečo ich tam nezavrel. Neviem či vôbec bol vtedy vo vozidle, či nestál pri ňom vonku a nečakal kedy už prídu dispečing a PZ SR.
Ike
http://maps.google.com/maps?q=Sokolsk%C3%A1&hl=sk&ie=UTF8&ll=48.152516,17.109318&spn=0.037048,0.104628&sll=48.135868,17.115748&sspn=0.296483,0.837021&hq=Sokolsk%C3%A1&t=m&z=14&layer=c&cbll=48.155786,17.105717&panoid=8RDFgr8qMoMqiw4eyIfhEg&cbp=12,326.51,,0,5.98