Reakcia na: m@rtin #18071:
ak sa nemylim, spolocnost METRO, a. s. bola zalozena Mestom Bratislava na zabezpecenie vystavby metra, resp nosneho dopravneho systemu; kedze ludia v nej nemali co robit, ale papalasi nemohli zrusit svojim znamym funkcie, dostala do vienka pozemky od mesta a na starosti vystavbu Mostu Kosicka a, ak sa nemylim, aj rozvoj lokality byvalej rafinerie Apolloto all: dve otazky:
1. nakolko je podla vas perspektivny rozvoj bratislavskych elektriciek pri rozchode 1000 mm? prechod na standardny rozchod by asi nikto nezaplatil; tie sucasne problemy elektriciek (caste vykolajovanie, nutnost extremne pomalej jazdy v zakrutach a cez vyhybky) je dosledok mizernych trati, vozov alebo samotneho rozchodu? ci tak pol na pol?
2. vie uz niekto, ako je to s planmi rekonstrukcie Stareho mosta po vybudovani Mostu Kosicka? nerata sa s elektrickou alebo aspon s dajakou formou kolajovej dopravy aspon tam? (to by bola krasa mat v Bratislave nieco ako HEV v Budapesti...)
), ale tie jeho prispevky boli konecne normalne a dost bez nejakeho nacionalizmu - len vystihovali podstatu veci. Neviem, preco sa teraz na neho hnevate - fakt nexapem....
Ja by som sa velmi tesil, ak by padali dajake hlavy... Vsak vec je nad slnko jasna. Z hlavnej stanice moze byt spravena podzemna trat na Trnavske myto, odtial po sucasnej trati na Mileticovu, odtial bud povrchovo alebo podpovrchovo k mostu Kosicka a akonahle si za Dunajom, mas priestoru a priestoru na samostane segregovane teleso. Ale vysvetli to papalasom z Metra a.s., ktori zadali take podmienky sutaze na vystavbu mostu, ake zadali. A spytaj sa na oddeleni planovania dopravy na Magistrate, preco tam nie je elektricka, ba dokonca ani vyhradeny pas pre MHD. DBP za toto naozaj nemoze.
Turbo
Co ti prosim ta je?