Reakcia na: Apeer #34216:
Videl som len dve fotky, jednu s roztrepaným bicyklom o auto a druhú s roztrepaným autom.Re #34217 TA: Netvrdím, že autor nebol právom nahnevaný. Ale ten druhý bod sa mi nezdá ako nejaká prevencia (resp. nech tie dva body objasní).
Bezplatné parkovanie v Košiciach je len dočasné
http://www.sme.sk/c/3953580/Bezplatne-parkovanie-v-Kosiciach-je-len-docasne.html
„Pre bežného občana to znamená, že mesto nemôže vyberať poplatky za parkovanie, na rampových parkoviskách a cez automaty a všetky sú odstavené,“ povedal Filipko. Podľa jeho slov VZN ostáva v platnosti, no ľuďom nie je umožnené platiť. Uviedol, že nikto nebude brániť občanovi aplikovať právnu normu tak, že zájde na magistrát a vyžiada si daňový výmer za vjazd a zotrvanie motorového vozidla, ale nemôže ho ani nútiť, aby takto konal. Preto sa v Košiciach za parkovanie nebude platiť. Je to však len dočasné, pretože vedenie mesta hľadá vhodné riešenie.
Filipko pripustil, že v historickej časti mesta dochádza k ohromným dopravným problémom, odkedy sa za parkovanie neplatí - niet kde zaparkovať, tvoria sa zápchy. VZN totiž neriešilo len vyberanie poplatkov, ale istým spôsobom aj regulovalo vjazd a zotrvávanie áut v historickej časti mesta. „Sme si vedomí, že situácia je zlá, a preto sme to chceli riešiť, ale ľutujem, keď to poslancom neprekáža. Mnohí poslanci šíria populizmus, keď tvrdia, nech je parkovanie zadarmo a nech sa o nič nestaráme, ale toto je neprípustné,“ povedal Filipko.
To sa zas niekto s tým VZN "blysol". Isteže, všetci sa Vám na magoriát takoj pohrnú aby si vyžiadali daňový výmer. ? Parkovanie jednoznačne spoplatniť a nie len v centre.
Keby aspoň bol DPMK nejako odškodnený zo strany EmTestu, spomínalo sa pred časom, že si budú pýtať náhradu škody, no teraz je okolo toho ticho.
PTI
Aj mňa osobne mrzí celý odbavovací systém, že dopadol ako je, ale opakujem už po niekoľký krát - keď som sa stal členom predstavenstva, už bolo všetko v oblasti súťaže na odbavovací systém rozohraté, doťahovali to vo firme ľudia ktrorí to riešili a pripravovali už niekoľko rokov, a ozaj sa to muselo spustiť, inak by to bol politický "prieser". A tak sa z toho stalk prieser technický.
K trolejbusom na KVP - áno, to bola hlavne moja vízia, vychádzal som z koncepcie rozvoja MHD v meste, bolo to podporované aj poslancami KDH, zadal sa aj projekt pre ÚR, postupne to však prešlo do politického boja trolejbusy (KDH) - autobusy (SDKU). Vieme kto vyhral ... Cestujúca verejnosť ale určite nie.
V DPMK nie je a dlho nebude vôľa po odborných rozhodnutiach, je potrebné si uvedomiť že celý rozpočet firmy a investície obzvlášť je priamo napojený na mestský rozpočet, a ten sa vytvára, upravuje a schvaľuje výsostne po politickej rovine lobingu poslancov.