MHD na letisko

Celodenné obojsmerné priame spojenie letiska s autobusovou a železničnou stanicou zabezpečuje linka 23, ktorá obsluhuje aj dôležité prestupné uzly - zastávky Staničné námestie, Jakabov palác, Nám. osloboditeľov a SOŠ automobilová.

Priame spojenie ostatných častí mesta s letiskom mestskou hromadnou dopravou neexistuje, odporúčame si preto vyhľadať spojenie vopred cez Plánovač cesty.

Na väčšinu ciest z Letiska je potrebné zakúpiť si cestovný lístok s časovou platnosťou 60 minút v cene 1,00 € (obyčajný) / 0,50 € (zľavnený). Na kratšie trasy medzi letiskom a centrom mesta je možné zakúpiť si aj cestovný lístok s časovou platnosťou 30 minút v cene 0,90 € (obyčajný) / 0,45 € (zľavnený). Pre objemnejšiu batožinu je potrebný cestovný lístok pre batožinu alebo bicykel s platnosťou 60 minút v cene 0,90 €. Jednorazové cestovné lístky je možné na letisku zakúpiť v automate v blízkosti nástupišťa liniek MHD. Automat prijíma len euromince (s výnimkou 1- a 2-centoviek).

Ak využívate služby slovenských mobilných operátorov, je možné tiež použiť 60-minútový SMS lístok v cene 1,10 € odoslaním prázdnej SMS na číslo 1166. Pred nastúpením do vozidla je nutné počkať na spätnú SMS s cestovným lístkom, odporúčame SMS odoslať v predstihu pred plánovaným odchodom spoja.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Asi by sa tu mali zmeniť ceny lístkov, keďže 60 minútový už nestojí 1€ ale 1,20€.