Peter: Pokiaľ vyrazí vodič z konečnej skôr než v minúte odchodu, zvlášť v okrajovom režime, keď si je vodič vedomý väčšieho náskoku voči CP (čím sa náskok predlžuje od troch minút a viac), je to jednoznačne na ohlásenie porušenia pracovnej disciplíny. Neodporúčam volať na dispečing,tí môžu ísť iba na námatkovú kontrolu (pri kontrole to "schytá" prvý, ale stihne dať ostatným znamenie), ale konkrétny vodič postihnutý nebude. Najlepšie je volať zmenovému výpravcovi, ktorý ešte počas hovoru vysielačkou zistí polohu daného spoja a porušenie CP zapíše a prémie idú dole.
KVKV
Tabulky sa kradnú všade. Nie je iné riešenie, ako vyrábať ďalšie. Odpadového plechu alebo trebárs sololitu alebo inej tvrdej podložky sa najde dosť aj na dvore dp. To len musí byť niekto zodpovedný, kto zaistí ich dostatočný počet . Tá argumentácia s nedostačujúcim formátom ,zastrkávaním kadetade zprehýbaným laminátom , to snáď nie je myslené vážne. TO JE BALKÁN !
Je len jedna metóda ,ako bojovať proti vandalizmu. Neustále a dosledne uvádzať veci do povodného stavu. S tým sú problémy všade. Rezignovať, to znamená víťazstvo vandalizmu.