Väčšina spojov električkovej linky 9 je už garantovane nízkopodlažná, staršie električky sa na nej môžu objaviť už len v rannej špičke.
Po sprevádzkovaní väčšiny nových nízkopodlažných električiek dodaných v minulom roku prišlo od 19. februára 2024 k zmene nasadzovaných typov električiek na linkách 7 a 9.
- Na linke 7 (Hlavná stanica - Stn. Vinohrady - Rača) bola prepravná kapacita zvýšená nasadením električkových súprav 2xT namiesto pôvodných kĺbových električiek K2S.
- Zároveň boli k tomuto dátumu zavedené nové podvečerné spoje z Hlavnej stanice do Rače (odchody z Hlavnej stanice od 17:21 do 18:01).
- Na linke 9 (Karlova Ves - Ružinov) sa výrazne zvýšil počet nasadzovaných nízkopodlažných električiek, čím sa zároveň zvýšila prepravná kapacita na tejto linke.
- Po novom je väčšina spojov tejto linky garantovane nízkopodlažná, s výnimkou rannej špičky pracovných dní, kedy môžu (ale nemusia) byť vypravené aj staršie električkové súpravy.
.

Z dnešného pohľadu trochu oxymoron. Šotolinka by bola s plne VP výpravou.
Vladimír
Ja som presvedčený, že môže. Časy, keď sme chodievali do zahraničia nemo žasnúť, sú už dávno preč. Čoraz častejšie zažívam skôr opak - som v zahraničí a som sklamaný, keď vidím, čo všetko, čo by sa u nás netolerovalo, je tam bežná vec (naposledy som absolvoval cestu Švédsko - Dánsko - Nemecko).
Sporné rozhodnutia sa nájdu vo väčšine miest. Tie bratislavské vnímaš citlivejšie len preto, že tu tráviš najviac času. Nič z tých neduhov, čo si vymenoval nie je také, čo by sa nedalo nájsť aj v zahraničí (snáď len s tou klímou mám pocit, že to je také CS špecifikum).
Toto fórum je o inom, môžeme sa o tom pobaviť na Transporte, keď chceš.