Provizórne riešenie by malo vydržať do jari.
Dopravný podnik od utorka 11. novembra 2014 obnoví električkovú dopravu na Hlavnú stanicu. Zatiaľ čo dúbravská trať by mala byť zrekonštruovaná do finálneho stavu a otvorená 14.11., v prípade električkovej trate na Hlavnú stanicu bude opravený iba úsek Kýčerského (zastávka Žilinská) - Hlavná stanica. Na zvyšnom úseku po Radlinského ulicu budú električky jazdiť po pôvodnej trati. Električky budú na Hlavnú stanicu jazdiť len do začiatku opravy spodného úseku, ktorý je naplánovaný na jar 2015.
Zmeny sa dotknú nasledujúcich liniek:
Nová linka 1 bude premávať s polookružnou trasou Hlavná stanica - Imricha Karvaša - Obchodná - tunel - nábrežie - Jesenského - Nám. SNP - Obchodná - Imricha Karvaša - Hlavná stanica. V úseku STU - centrum nahradí linku 2 s tým rozdielom, že cez centrum bude premávať protismerným okruhom.
Linka 2 bude presmerovaná od zastávky Blumentál na Hlavnú stanicu, zvyšok jej trasy nahradí linka 1. Pri ceste na Obchodnú ul. bude nutné prestúpiť na zastávke Blumentál na linku 5 alebo 8. Linku 2 bude zároveň možné použiť aj na spojenie Hlavnej stanice s inými električkovými linkami vo východnej Bratislave, a to na prestupných zastávkach Blumentál (linky 3 5 6) a Legionárska (linky 4 8 9).
Linka X13 zostane v prevádzke až do otvorenia električkovej trate na Štúrovej ulici, po otvorení trate na Hlavnú stanicu však bude mať horší interval.
STOP_nezmyslom
Ja vidím tú vašu "systémovú dopravu", počujem ľudí, ktorí BEZ VÝNIMKY hovoria o dnešnom stave, ako o katastrofálnom.
Error 0x007 naozaj už váš nick veľa napovedá.
Ale asi je vám ľahostajné, že ľudia namiesto slušného odvozu, majú dnes pod stanicou akýsi zberný tábor pre bezdomovcov a kriminálnikov.
Že kilometre bývalej dopravy z Hl. stanice už ROKY chátrajú, a celá tá oblasť je teda "hluchá", čo je nonsens, hodný tak Burundi a Uzbekistanu, nie strednej Európy.