Diskusné fórum › Off-Topic Fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: zakaznik #2034:
takto si robia žarty z mentálne postihnutej záškoláčky ?
Reakcia na: zakaznik #2032:
To platilo aj doteraz, nie? Zákon má vyššiu silu ako nejaká vyhláška. Či tam boli náhubky tiež riešené zákonom?

Lebo toto bolo aj na Slovensku - vyhláška nútila ľudí nosiť náhubky, ale na protestoch zákon zakazuje zahaľovať si tvár. Čiže si musel porušiť jedno alebo druhé a logicky si mal dať prednosť tomu že dodržíš zákon.
Donedávna boli v MHD Schnitzelstadt povinné náhubky. Dnes vám tam za nosenie náhubku hrozí pokuta 150 teuro. 🤣 Teda aspoň podľa platnej legislatívy.

https://kurier.at/politik/inland/vermummung-tragen-von-masken-eigentlich-wieder-verboten/402355617
Reakcia na: 810zssk #2030:
Rovnaká logika ako keď niekto povie, že kedysi sa stavali krajšie a kvalitnejšie domy, lebo staré domy (ktoré boli pekné a kvalitne postavené a udržiavané) prežili aj sto rokov a tie, ktoré sa postavili dnes ešte sto rokov nevydržali, preto sú logicky nekvalitné a nepekné 🙃
Reakcia na: not.my.god #2023:
Buď mám nejakú veľmi mylnú predstavu o tvojom veku, alebo mi uniká ako si môžeš "všímať" či ľudia narodení v 20. rokoch umierali keď mali 30-45 rokov. Títo ľudia totiž boli mŕtvi najneskôr v roku 1974. Ak teda nevychádzaš z nejakej štatistiky, čo nevychádzaš, lebo tie potvrdzujú presný opak.
Reakcia na: Ike #2027:
Roštáš?
Reakcia na: not.my.god #2023:
Tvoje poznatky sú síce v rozpore s priemerným vekom dožitia ale to je asi u konšpirátorov normálne, čo?
Reakcia na: not.my.god #2023:
Nejaké zdroje tejto štatistiky by si nemal?
Reakcia na: tbus #2024:
A si ešte predstav, že čím je človek starší, tak má väčšiu očakávanú dĺžku života. Šokujúce je, ze najnižšia očakávaná dĺžka života je hneď po narodení. 😁
Reakcia na: not.my.god #2023:
tak ono zas netreba ani zabudnut na to, ze tych menej odolnych ktory umreli mlady z tej najstarsej generacie si uz asi ani nezazil a teda si si ich asi ani nevsimol....
Reakcia na: not.my.god #2023:
Ja si vo svojom okolí všímam, že čím skôr narodený je človek, tým je starší. Tí neskôr narodení sú oveľa mladší. Čím ďalej, tým horšie.

Reakcia na: 810zssk #2020:
Ja čo si všímam, tak ročníky narodené v 20. až 40. rokoch sa dožívajú celkom solídneho veku aj cez 80 rokov, alebo sa dožili takého veku. Ale teraz rodení v 60. až 80. rokoch končia v truhle pred 60kou 🙄 Dokonca takí čo skočili do produktívneho veku po roku 2000 tak som už zažil pohreby ľudí vo veku 30-45 rokov. Hektický život obetovaný práci, aby človek uživili rodinu, ktorú prakticky ani nevidí a k tomu dlhová slučka (hypotéka na 30-35 rokov) na krku. 😥 Ak ešte k tomu žije taký človek v regióne, kde roboty nieto a zamestnávateľ ho drží za "tojás", tak sú to nervy v háji. Fyzická robota človeka zhumpľuje telesne, ale pokiaľ je myseľ čistá a má pokoj, tak skôr človek dožije vyššieho veku než keď má denno-denne nejaký stres, nervy a obavy.
Reakcia na: Anderis556 #2011:
U teba je jasné, že si Ruzz. Vas mnogo.
Reakcia na: Anderis556 #2019:
pride mi ze si skor psychopat. A je dobre ze o nicom v MHD nerozhodujes. Keby si sa rozhodoval ohladom faktov tak by si bral ohlad na to v akom prostredi starsi ludia vyrastali a preco sa k nim netreba chovat jak k odpadu. Z toho co citam mas volbami blizsie k stranam, ktore by sem prisli raz a ostali navzdy.
Reakcia na: Anderis556 #2011:
Počuj, ty máš aj predstavu v akej dobe tí dnešní seniori žili? Ako pracovali, koľko mali peňazí na stravu a tak podobne?

Áno, väčšina z nich mala pomerne zlý životný štýl. To neznamená že je to ich vlastná vina. Buď rád že ty si sa narodil v dobe kedy môžeš žiť oveľa lepšie. Oni by si to s tebou radi vymenili.

A by the way, aj keď zdravotný stav seniorov v západnej Európe je všeobecne lepší, ani tam to nie je tak že 90-ročný človek je 100% fit. Pokiaľ ide konkrétne o sedenie v MHD, tam veľkú rolu hrá pohybový aparát, ktorý sa jednoducho vekom opotrebuje bez ohľadu na to ako zdravo žiješ.
Reakcia na: not.my.god #2018:
Ohľadom ekonomiky možno tak vo Švajčiarsku. Porovnaj si ekonomiku v 1990 kedy pracovala táto generácia a dnes kedy pracuje iná generácia. A podľa mňa naopak starí ľudia vo väčšine bránia rozvoju ekonomiky tým aké názory majú na minulý režim a aké strany volia vo väčšine. Som individualista a rozhodujem a myslím podľa faktov, pravdy a relevantných zdrojov a nie ako oni že od nejakej kamošky lebo kolektív je fajn.
Reakcia na: Anderis556 #2011:
Ten, čo 30-40 rokov odmakal a vychoval zopár detí, ktoré teraz ťahajú nejeden fach a aj ekonomiku, tak si zaslúži úctu a nie toto, čo si napísal. Nie každý má to šťastie, že je aj po dovŕšení dôchodkového veku fit. Niekto zomrie z ničoho nič v 20ke, či 30ke a niekto sa môže humplovať ako Keith Richards z Rolling Stones a dožije aj 80 (18.decembra 2023 dožije 80).
Otokar 3349 linka 98/8 zaseknuta informacna tabula

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.