Diskusné fórum › Off-topic fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Viko #146:
tak si to zrataj:
idem len v ramci prveho stupna, ale plati rovnako pre vsetky kategorie kde by sa opakovanie rocnika vyskytlo:
sucasni 4taci budu o rok stvrtakmi
sucasni tretiaci budu o rok tretiakmi
sucasni druhaci budu o rok druhakmi
sucasni prvaci budu o rok prvakmi
a k tomuto mi pribudnu buducorocni prvaci (ci tych nechas o rok dlhsie v skolke ? to uz potom pohnojime toho este asi viac...)
ci nevidis tam miesto 4 rocnikov zrazu 5 ?
a tento stav sa bude opakovat najblizsie 4 roky, az vypadne zdvojeny prvy rocnik na druhy stupen, potom zacne byt problem zas tam..... a ked skoncia zakladku (o 9 rokov) tak zacne byt problem pre ziakov z toho zdvojeneho buducorocneho prveho rocnika, pretoze na stredne skoly bude 2nasobny naval pri rovnakych kapacitach (a predchadzajuci rok diera, co by teoreticky mohlo vytvorit priestor na prijatie vacsieho poctu zaujemcov a skomplikuje financovanie (strednych) skol ten rok ked im nepribudnu dalsie deti a zas skomplikuje kapacitne problemy ked bude zdvojeny rocnik koncit ....
Reakcia na: Viko #146:
Pravdepodobne by sa mohol na konci ZŠ uplatniť model, ktorý sa uplatňoval aj pri mojom prechode zo ZŠ na ZŠ - vtedy sa dalo podľa vlastnej voľby končiť z osmičky aj z deviatky.
Reakcia na: Ike #135:
Fakt Broňochoroba, táto ješitnosť, ono to tam asi ostalo vo vzduchu 😁 . Prečo vnímaš konštatovanie, že práve vzhľadom na Tvoju dlhoročnú účasť by som očakával už vyššiu úroveň znalostí, zako osobný útok?
Keď idem niečo robiť na odme a kamrát pokrývač či vodár sa mi smejú, aký som dutý, tak sa neurazím, lebo majú pravdu.
Trolla najlepšie nezmieňovať a okamžite mazať miesto mazania domnelých off-topicov.
Reakcia na: samkoh #133:
Žiadny problém by nevznikol, keďže by tam vypadol druhý ročník a učitelia sú tí istí. Problém je na prechode medzi stupňami (učitelia pre 2. stupeň sú v totálnej väčšine úplne iní, druhý stupeň je prakticky úplne oddelená entita v jednej budove a pod jednou hlavičkou) a potom do vyšších stupňov vzdelávania.
Reakcia na: si #134:
Aký ročník navyše? Jeden by sa zduplikoval, ale ten nad ním by úplne zanikol a tým poskytoval potrebnú rezervu. Teoretický problém by došiel až vtedy, keď by zo školstva už "odišla" fuga a mali finišovať danú školu zdvojení prváci, ale dovtedy sa dá jednak pripraviť, jednak sa môže pomeniť demografia - do rodičovského veku už prichádzajú mimoriadne slabé pop.ročníky z prelomu milénií.

Pre info, pamätám si zavádzanie Mikolajovej reformy, ako si viaceré osemročné gymple kvôli diere (dva roky po sebe sa mali hlásiť rovnakí žiaci) fakticky odskúšali veľmi podobný model: otvorili o triedu navyše pred zmenou a po zmene nevzali nikoho. Kapacita učiteľského zboru bola, priestorová kapacita tiež bola, tak sa chopili šance (a z prípadov, ktoré poznám, sa to normálne zvládlo, ak si odmyslíme nesúvisiaci brajgel s plošným meškaním reformných učebníc).
Navrhujem zrušiť školy úplne navždy. Veď pandémia tak skoro určite neskončí a deti musia zostať doma aby sme mohli zvládnuť pandémiu. To je skvelý nápad dúfam že to pán Krajčí a pán Mikas takto zavedú lebo je to fakt geniálny nápad na zvládnutie pandémie.
Môj milovaný a vážený pán Prezident Vladimir Vladimirovič Putin má moju plnú podporu a dôveru! Dokázal spraviť z Ruska za 20 rokov svetovú veľmoc, na ktorú nikto nedosahuje! Navaľnyj nech ide aj na doživotie do basy, je to zlodej a zradca ruského národa! Polícia dobre zasiahla proti demonštrantom. Želám všetko dobrého môjmu milovanému a váženému pánovi Prezidentovi Vladimirovi Vladimirovičovi Putinovi! Trvdá ruka = autorita!
Reakcia na: Dispecer #137:
Ale no tak, dodávko-busy majú v tvojom svete nejakú výnimku z klasifikácie do kategórií M2 a M3?
Mne to je jedno, či na mňa reagujete alebo nie, ale je jasné, že dávam výborné a geniálne nápady na zastavenie šírenia pandémie!
Som sprostý troll.
Reakcia na: si #139:
písal tu niečo nejaký troll? ja vidím pod tvojím príspevkom iba príspevok Dispecera #137 (chápeme sa ako 😉 ) 😁
ja len drobnu poznamku na okraj, trola ciastocne krmite aj tym, ze mu kliknete na -1, odporucam komplet ignorovat....
Dávam sem ďalší návrh. Navrhujem od 8.2 vyhlásiť stanné právo pre deti mladšie ako 16 rokov celodenne. To je tak, že by absolútne vôbec nemohli ísť von, absolútne ani ísť do obchodu. Keďže sa budú uvoľňovať opatrenia, a potrebujeme mať čo najmenej bezpríznakových šíriteľov, tak to považujem za dobrý nápad. A to stanné právo by platilo dovtedy, kým by neklesol priemer pod 500 prípadov denne. To nie je diskriminácia, ale ochrana zdravia. Takto dosiahneme to, že mládež bude zdravá a neinfikovaná narozdiel od iných krajín. Deti musia mať prísnejšie opatrenia ako dospelí, keďže nemajú príznaky.
Reakcia na: ramzi #123:
Na benzín? 🤔 To sa tam počítajú aj "dodávko-busy"?
Školský rok sa nemusí opakovať. Žiaci a študenti sa učia cez internet, tak načo. A inak začul som niekde, že žiadajú zmeniť Covid Automat. To ako vážne??
Zhoršenie epidemiologickej situácie prinesie otvorenie škôl, nie otvorenie služieb a lyžiarských stredísk. To si každý zodpovedný občan uvedomuje. Deti musia byť doma, musia mať prísnejšie opatrenia ako dospelí. To akože vážne už vo februári budeme zaplňovať MHD? Od 26.10 som ešte nezažil preplnený voz tak, ako v septembri! Radšej by som otvoril hotely a také veci ako školy. Musíme brať ohľad na jarné prázdniny. Však ľudia si chcú aspoň oddýchnuť cez jarné prázdniny. A my budeme zbytočne deti posielať do škôl.
Fakt blbé.
Reakcia na: S499.1023 #132:
Ďakujem Ti za vysvetlenia, dosť si mi pomohol objasniť problematiku. 😉

Ale tie dodatky by si si mohol odpustiť. Ak napíšem, že 250 kW by pri napätí 24 V vyžadovalo 10 kA, tak to automaticky neznamená, že niekde očakávam kábel schopný prežiť 10 kA, vetu je potrebné dočítať.

Keby bol záujem povrchný, tak sa nepýtam (som tu zaregistrovaný 19. rok, spolu s Tebou, takže záujem o dopravu rozhodnem mám). A pýtam sa preto, pretože neviem. Keby som vedel, tak sa nepýtam a celé off-topic fórum by bolo boj Donov Quijotov s Defaultom. Samozrejme, môžem si to v tichosti naštudovať, zdroje na internete sú. Ale myslel som, že spojím príjemné s užitočným, jednak sa niečo dozviem (a možno to zaujme aj druhých) a jednak odvrátim focus tohto fóra preč od defaultného trolla, ktorého príspevky sú tak bizarné, že sa čudujem, že tu príčetní ľudia z mäsa a kostí sú ochotní mu čo len odpísať. Dva dni to tu vydržalo v relatívne odbornej téme (napájanie železničnej dopravy) a po dvoch dňoch sem zase niekto prišiel a musel ausgerechnet Defaultovi odpísať na jeho uletený post, pričom on sám nečakal ani minútu na odpísanie.

Inak, tak trocha som dúfal, že mi odpíšeš, lebo som vedel, že to bude prínosné. Len by si nemusel spájať vysvetľovanie s útočením 🙂
Reakcia na: samkoh #133:
co sa tyka priestorov a personalu, tak tam by so skor posobilo problem v tom zeby si musel v priebehu najblizsich 8 alebo 9 rokov obsluhovat o jeden rocnik navyse, co obvzlast v BA regione kde uz teraz je problem s kapacitou zakladnych skol by sposobilo nemale vrasky na cele asi vsetkym zucastnenym.....
v pripade strednych skol to je diskutabilne (stredoskolaci by sa uz +- mohli zvladat ucit aj vcelku samostatne doma, aj ked v pripade odborneho vzdelania by chybala prax)
vysokoskolaci detto
akurat potom ako by vyliezal ten zdvojeny rocnik zakladne skoly, tak by zas vznikali problemy na strednych skolach a neskor na vysokych....
Reakcia na: S499.1023 #124:
to niekedy v ďalekej budúcnosti... skôr, že niektoré 1-4-ky by nemuseli uniesť dvojnásobný počet prvákov. Lebo predškolákom školský rok neunikne.
Reakcia na: Ike #118:
Niektoré mašiny majú asynchrónne motory (a to hneď 4 alebo 6), niektoré jednosmerné.
Pozerám, že ten Tvoj záujem je zatiaľ len taký povrchný.
Reakcia na: si #111:
Nie, pod striedavinou nemáš v kábli jednosmerné napätie. Máš tam buď 3 kV AC alebo 1,5 kV AC alebo 1 kV AC.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.