Diskusné fórum › Off-topic fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Trammat #582:
Plány sú zadarmo, realita niečo stojí.
Reakcia na: 810zssk #575:
Zase neprikaldal by som prehnanú dôležitosť tarifnej schéme.
Ak to majú neprehľadné, tak môžu spraviť mapu aj bez tarifných zón, aby ľudia vedeli zistiť ako sa kam dostať. A o cene informovať napr. aj vo vyhľadávači spojení.

Informácie treba poskytovať v rôznych formách, aby každý vedel nájsť to, čo hľadá, čo najľahšie.
Reakcia na: mi.v #578:
No mne sa z prvých prepočtov javí že majú podobne malé zóny ako IDS BK, čo pri tom území robí systém z môjho značne neprehľadným - inak povedané, práve vzhľadom na veľkosť územia by som čakal príklon k väčším zónam. Mikrozóny riešia problém cestujúceho na úkor dopravcu.
Reakcia na: Trammat #582:
Tak u nás tiež boli v pôvodnej Koncepcií BID nakreslené zóny v AT a HU. Či sa to zhmotní aj do nejakeho objednania dopravy je druhá vec.
Reakcia na: Minko #581:
A ako v tej mape vidieť, tak majú na rôznych miestach v pláne potiahnuť IDS do Poľska, pričom u nás je problém aj jeden autobus do Rajky.
Reakcia na: 810zssk #575:
veru tak ako píšu predrečníci, pokrýva to podstatne väčšiu časť Slovenska ako IDS BK. problémom je ale ako napísal mi.v, mohli sa s tým farebne vyhrať pre každú oblasť, bolo by to miliónkrát prehľadnejšie 🙂
Reakcia na: mi.v #577:
To sú normálne prevádzkové vozy, žiadne leštenky. Ale nejaké ľahké zastrešenie má, myslím, v Kozojedoch v pláne blízkom realizácii.
Reakcia na: 810zssk #575:
No mne teda pripadá podstatne lepšia ako u nás v IDS BK.
Reakcia na: 810zssk #575:
Čo presne je na nej zlé? To, že zóny nie sú zakaždým tvorené výsekmi medzikruží? Od IDS BK sa odlišuje oveľa väčším plošným záberom (tretina Slovenska?), takže nemá iba jedno centrum kruhu, ale osem spádových oblastí a čísla zón 1xx - 8xx vyjadrujú príslušnosť zóny k spádovej oblasti. Možno že by sa dala použiť iná farbička pre každú spádovú oblasť, to by mapu trochu sprehľadnilo.
Reakcia na: S499.1023 #576:
Bolo by super, keby čo najviac z nich mal možnosť zakryť. Pod holým nebom je toho škoda.
Reakcia na: Oliver91 #574:
Ing. Milan Jiroš aka Slušňák, asi najväčši zberateľ Ikarusov v ČR (o.i. 412, 405 a podobné exotičnosti. K tomu pár Karos, trolejbus ZiU, ktorý mu v Budapešti "pribalili" k tej 405 a ďalšie veci. A okrem toho aj absolútne excelentný vodič. Toto je jeho vlastná odstavná (podľa Hrubosila asi odstavová) plocha, okrem toho má kopu autobusov v ex-tankových garážach v Strašiciach.
https://idsvychod.sk/tarifna-schema-mapa/
Sťažoval sa niekto na neprehľadnú zonáciu IDS BK? 😂😂😂
Reakcia na: S499.1023 #573:
Veru nie. Pribliz prosim.
Reakcia na: Oliver91 #572:
Ty nepoznáš ikarusového guru Slušňáka?
Bol som sa previezt na cestaku z Prahy a nestacil som sa divit... 5 alebo 6 Ikarusov 280 + dve 412
https://mapy.cz/turisticka?x=14.8146269&y=49.9918321&z=19&pano=1&pid=67632677&yaw=0.977&fov=0.607&pitch=0.052
Konečne tú tabuľku na Karpatskej presunuli do inej polohy, kedže na pôvodnej polohe prekážala pohľad na označník a vôbec vidieť nebolo..
Reakcia na: samkoh #569:
Myslel som ten úsek na Einsteinovej, ale áno.
Reakcia na: HORVI #568:
ale premáva... zabudol si na a-65? i keď je to v inom úseku... a okrem toho myslím, že ten kúštik od pečnianskej križovatky po odbočku na starú einsteinovu, kade chodia a-92 a a-192, je tiež D1.
Reagujem na používateľa Petto a jeho príspevok #171310 v dispečerskom fóre - aj staré metro z Budapešti išlo na opravu do ruského mesta Mytišči nákladným vlakom cez Slovensko, predpokladám, že teraz bude trasa podobná, len východzia už zo Sofie.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.