Discussion Forum › Off-topic fórum

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 8 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: Trammat #582:
Plány sú zadarmo, realita niečo stojí.
Reply on: 810zssk #575:
Zase neprikaldal by som prehnanú dôležitosť tarifnej schéme.
Ak to majú neprehľadné, tak môžu spraviť mapu aj bez tarifných zón, aby ľudia vedeli zistiť ako sa kam dostať. A o cene informovať napr. aj vo vyhľadávači spojení.

Informácie treba poskytovať v rôznych formách, aby každý vedel nájsť to, čo hľadá, čo najľahšie.
Reply on: mi.v #578:
No mne sa z prvých prepočtov javí že majú podobne malé zóny ako IDS BK, čo pri tom území robí systém z môjho značne neprehľadným - inak povedané, práve vzhľadom na veľkosť územia by som čakal príklon k väčším zónam. Mikrozóny riešia problém cestujúceho na úkor dopravcu.
Reply on: Trammat #582:
Tak u nás tiež boli v pôvodnej Koncepcií BID nakreslené zóny v AT a HU. Či sa to zhmotní aj do nejakeho objednania dopravy je druhá vec.
Reply on: Minko #581:
A ako v tej mape vidieť, tak majú na rôznych miestach v pláne potiahnuť IDS do Poľska, pričom u nás je problém aj jeden autobus do Rajky.
Reply on: 810zssk #575:
veru tak ako píšu predrečníci, pokrýva to podstatne väčšiu časť Slovenska ako IDS BK. problémom je ale ako napísal mi.v, mohli sa s tým farebne vyhrať pre každú oblasť, bolo by to miliónkrát prehľadnejšie 🙂
Reply on: mi.v #577:
To sú normálne prevádzkové vozy, žiadne leštenky. Ale nejaké ľahké zastrešenie má, myslím, v Kozojedoch v pláne blízkom realizácii.
Reply on: 810zssk #575:
No mne teda pripadá podstatne lepšia ako u nás v IDS BK.
Reply on: 810zssk #575:
Čo presne je na nej zlé? To, že zóny nie sú zakaždým tvorené výsekmi medzikruží? Od IDS BK sa odlišuje oveľa väčším plošným záberom (tretina Slovenska?), takže nemá iba jedno centrum kruhu, ale osem spádových oblastí a čísla zón 1xx - 8xx vyjadrujú príslušnosť zóny k spádovej oblasti. Možno že by sa dala použiť iná farbička pre každú spádovú oblasť, to by mapu trochu sprehľadnilo.
Reply on: S499.1023 #576:
Bolo by super, keby čo najviac z nich mal možnosť zakryť. Pod holým nebom je toho škoda.
Reply on: Oliver91 #574:
Ing. Milan Jiroš aka Slušňák, asi najväčši zberateľ Ikarusov v ČR (o.i. 412, 405 a podobné exotičnosti. K tomu pár Karos, trolejbus ZiU, ktorý mu v Budapešti "pribalili" k tej 405 a ďalšie veci. A okrem toho aj absolútne excelentný vodič. Toto je jeho vlastná odstavná (podľa Hrubosila asi odstavová) plocha, okrem toho má kopu autobusov v ex-tankových garážach v Strašiciach.
https://idsvychod.sk/tarifna-schema-mapa/
Sťažoval sa niekto na neprehľadnú zonáciu IDS BK? 😂😂😂
Reply on: S499.1023 #573:
Veru nie. Pribliz prosim.
Reply on: Oliver91 #572:
Ty nepoznáš ikarusového guru Slušňáka?
Bol som sa previezt na cestaku z Prahy a nestacil som sa divit... 5 alebo 6 Ikarusov 280 + dve 412
https://mapy.cz/turisticka?x=14.8146269&y=49.9918321&z=19&pano=1&pid=67632677&yaw=0.977&fov=0.607&pitch=0.052
Konečne tú tabuľku na Karpatskej presunuli do inej polohy, kedže na pôvodnej polohe prekážala pohľad na označník a vôbec vidieť nebolo..
Reply on: samkoh #569:
Myslel som ten úsek na Einsteinovej, ale áno.
Reply on: HORVI #568:
ale premáva... zabudol si na a-65? i keď je to v inom úseku... a okrem toho myslím, že ten kúštik od pečnianskej križovatky po odbočku na starú einsteinovu, kade chodia a-92 a a-192, je tiež D1.
Reagujem na používateľa Petto a jeho príspevok #171310 v dispečerskom fóre - aj staré metro z Budapešti išlo na opravu do ruského mesta Mytišči nákladným vlakom cez Slovensko, predpokladám, že teraz bude trasa podobná, len východzia už zo Sofie.

Change view

Structure
Order
Posts on page

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.