Reakcia na: Ike #3554:
V jednej facebookovej skupine dával niekto fotky viedenských BA-BC a s výťahom to tam bolo rovnako (na každom druhom poschodí). BA-BC mali oproti ostatným československým sústavám nižšiu konštrukčnú výšku podlažia (2500 mm miesto typických 2800 mm). Domnievam sa, že práve sústava BA-BC bola inšpiráciou pre sústavu ZTB.
). Nehovoriac o tom, že ten originál výťah vyzeral ako obrovský nepodarok: hlučný, v kabíne sa rozchádzali steny, tlačidlá boli podsvietené ale fungovali len keď som bol veľmi malý a potom v nich zhoreli žiarovky
takže boli také poloroztopene.

David74