Reakcia na: Ike #3529:
Lisabonská zmluva nie je o rozdelení kompetencií medzi štátom a samosprávami. "Je vyjadrená v článku 5 v Zmluve o Európskej únii, pričom Lisabonská zmluva stanovila aj právne mechanizmy kontroly aplikácie tejto zásady v praxi (konkrétne ide o založenie Výboru pre regióny EÚ, ktorý má sledovanie dodržiavania zásady subsidiarity v kompetencii). Zásada v európskom práve obmedzuje právo rozhodovať o členskom štáte len na prípad, kedy by rozhodnutie bolo efektívnejšie práve na úrovni Únie, a nie na úrovni daných členských štátov. V tomto zmysle teda rozhodovanie na spoločnej úrovni EÚ nevylučuje, iba ho limituje."
zakaznik
Inak samozrejme ako vždy sa tu diskutuje úplne o inom, než bola myšlienka na začiatku vlákna.
Mne išlo o to, že Upravovač Súborov by si želal viac tradičnej a blokovej zástavby, čo je želanie legitímne. Podľa mňa taká zástavba by nevyhnutne na viacerých obytných priestoroch nesplnila kritériá "bytu". Podľa niektorých by bola nehygienická, či čo to tu bolo nižšie uvedené...
Ja som len upozornil len na jeden z množstva spôsobov, ako Team Сралло robí z Bratislavy horšie a drahšie miesto pre život.