Reakcia na: Andrej #3363:
na tej ulici jazdí dosť veľký objem vozidiel viac než 50 km/h, pričom výnimkou nie sú ani tragické nehody ... všetci asi ešte máme v pamäti tú kreatúru, ktorá na prechode zoťala 18-ročné dievča ... ak by tam všetci jazdili ako ľudia, nemusela by (pro)(a)(de)gresívna chránená dielňa vymýšľať ostrovčeky ...
MatejBA
Ako vodic auta musim mat skusku ze viem soferovat, potom mam povinnost si auto registrovat aby ma objektivnou zodpovednostou mohli pokutovat a trestat, potom musim byt povinne poisteny, neustale som monitorovany (radar, pas, telefonovanie, v zahranicii aj jazda na cervenu), a ked sa nieco stane policia rada pouziva frazu "prisposobenie sa stavu vozovky".
Naproti tomu chodec/cyklista moze byt vymlety ako reseto, ma nulovu zodpovednost, moze si robit co chce, nie je nikde pouceny/registrovany/poisteny, a uz len sprosta prilba je neprekonatelny problem, ktory ked niekto navrhne tak div sa ze nie su protesty ako vo Francuzsku.
Tak prosim, hadz na vodicov aut este aj sproste usporadanie ulic neschopnym uradnikom z magistratu. Lebo sme ako vodici aut nezodpoveni ako cyklisti... wait a moment.