https://my.sme.sk/nove-zamky/c/autobusova-stanica-v-novych-zamkoch-sa-stahuje-spoje-budu-odchadzat-z-ineho-miesta
"Vo výsledku sa majú všetky módy dopravy koncentrovať v jednom území – záchytné parkovisko, cyklochodníky, stojany na bicykle, autobusová a železničná stanica."
Ano, drzat autobusovu stanicu asi 300 metrov od vlakovej stanice je tak skvele na prestup
Miesto toho, aby tam, kde chcu dat docasnu stanicu hned vedla stanicnej budovy, spravili trvalu stanicu... ach jaj tento stat...
"Vo výsledku sa majú všetky módy dopravy koncentrovať v jednom území – záchytné parkovisko, cyklochodníky, stojany na bicykle, autobusová a železničná stanica."
Ano, drzat autobusovu stanicu asi 300 metrov od vlakovej stanice je tak skvele na prestup
Miesto toho, aby tam, kde chcu dat docasnu stanicu hned vedla stanicnej budovy, spravili trvalu stanicu... ach jaj tento stat...
tom_sk
Samozrejme s tým by malo prísť navýšenie kapacity tratí ktoré na to logicky dnes stavané nie sú, no regionálne linky by zas nemuseli zachádzať až na HS. Ale keďže tu žiadny dlhodobý koncept neexistuje, tak s tým môžme asi len ťažko rátať. Namiesto toho tu snívame 30 rokov o metre, po novom o VRT a neviem akých vzdušných zámkoch ktoré brzdia rozumné plánovanie.