Reakcia na: MatejBA #3695:
Ja to neženiem do absurdna, len pokračujem tam kde on začal. Stĺpy sú zlé, lebo roku pána sa o stĺp rozsekal motorkár. Alebo hrozí, že to niekoho prebodne, keď hodí salto na biku a podobne. https://maps.app.goo.gl/hyxLWgG5E11rosu39 vidíš túto zastávku? O ňu sa tiež zabil svojho času motorkár, 17 ročný chalan z vedľajšej dediny, kam som chodil na prázdniny. Ak ťa zaujíma pozadie, fešák vtedy skúšal svoju novú motorku, koľko to dá. Podľa znalca to narval do zástavky v cca 240km/h. Ideme tvrdiť zastávka je zlá? Tá zastávka tam je cez 60 rokov na tom mieste, okolo prešli milióny áut za ten čas a len raz do nej niekto narazil.Ty navrhuješ infraštruktúru na bežné používanie aj s rezervami, že keby niečo, čo sa dá predvídať. Ak tam dám tabuľu pred zákrutou. že max 70km/h, tak skúsenejší šofér to v pohode dá v 100km/h, čo to pozná aspoň trocha. Ale nemôžeš navrhovať, že dal som tam 70km/h, ale pôjde tade idiot 140km/h a niekde sa tam rozzseká. Tak to nefunguje. To isté napríklad železničné priecestie. Dám tam svetelnú a zvukovú signalizáciu, rampy a nejaký blb tam vleze a umrie pod vlakom. Čo viac ako chceš spraviť? Jediné čo ostáva, tak mimoúrovňové križovanie. Ale máš pocit, že keď máš zákon, ktorý ti hovorí, že ako rýchlo máš prechádzať cez priecestie, máš tam svetelnú a zvukovú signalizáciu, závory, že si nespravil dosť? Žiaľ všetko má svoj limit.
bobitwo
Myslíš tieto? Cyklista sa tam nemá prečo zraniť, ani zabiť, pokiaľ ide tade, kade má.