Diskusné fórum › Off-Topic Fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: gejza #2666:
Kde sa tam píše, že je to čierna stavba? Podľa článku budú búrať preto, že obyvateľom pokazila výhľad na horu Fudži. Investor sa síce priznáva, že nedostatočne zvážil, aký význam to má pre miestnych obyvateľov, nie je tam však zmienka, že by staval bez povolenia alebo v rozpore s ním... Neviem teda, ako funguje v Japonsku systém stavebných povolení, no v článku sa nepíše vyslovene o nelegálnej činnosti.

K veci samotnej: v Japonsku sa zrejme rešpektuje niečo ako právo na panorámu, ak ide o veľmi významné miesto. U nás nehrozí. Po príklad nemusíme ísť ďaleko: Murmannova výšina, z ktorej bol výnimočný výhľad na mesto - dom pod ňou bol naschvál postavený tak, aby výhľad zanikol. Dosť sa o tom svojho času písalo, už nejako neviem nájsť info, či šlo o čiernu nadstavbu, alebo nie. No ak si dobre pamätám, vraj nebol porušený zákon.

Ale zas - nie každý výhľad môže ostať, niekde sa musí aj stavať a preto je dôležité, ako napokon vždy, nájsť rozumný kompromis.
https://japantoday.com/category/national/near-complete-tokyo-condo-to-be-demolished-for-spoiling-mt.-fuji-view

... v civilizovanom svete vedia zatočiť s čiernymi stavbami .. snáď sa u aj nás dožijem podobného stavu ....
Reakcia na: anbis #2663:
Vďaka, na Dunu som úplne zabudol 😀
Reakcia na: Viko #2662:
Ďakujem, medzičasom som dostal odpoveď od tímu ochranne-stavby.sk, ktorí existenciu chodby aj podzemnej nemocnice potvrdili (a info o kryte doplnili na link v #2659 - ad gejza - tá nemocnica existovala). Kryt je samozrejme dávno vyradený zo siete. Medzi fakultami voľná línia je, ale vidno ju skôr z vnútrobloku. V kryte v rokoch 1996 - 2006 sídlil klub Galéria Duna, vchod je pod budovou FCHPT STU. Zmienku o chodbe som našiel aj tu, ktovie, či je to naozaj jej fotka - podľa popisu áno https://plus7dni.pluska.sk/gal/domov/legendy-spust-vychyreny-klub-pamata-skvele-koncerty-ale-aj-skinov-mafiu-vypalnikov/13.
Reakcia na: anbis #2660:
Keďže SZ strana Radlinského predtým bola súvisle zastavaná a ani teraz tam nie je voľná línia medzi budovami STU, by som o existencii chodby až do pavilónov nemocnice bol skôr skeptický. Nemôže to byť len nedorozumenie v súvislosti s tým, že na mapách v prvej polke 60. rokov je ako zdravotníctvo značený aj niektorý objekt na "univerzitnej" strane Radlinského ulice?

Prípadne, nebol bunker náhodou aj prenajatý na komerčný účel? Zmluva s nákresom by mohla byť ľahšie nájditeľná než pôvodné plány.
Mohli by tu pribudnut pravidlo na clanky bez potreby clenstva. Nie som ziaden konspirator, len chcem media zadarmo. Velakrat co sa tu pise napisu aj na teraz.sk alebo rtvs
Reakcia na: gejza #2659:
Áno, na tomto webe ju autori nezmieňujú, mám však archívne dokumenty z čias výstavby budov Stavebnej fakulty a terajšej FCHPT, kde riešia odstrel časti "rozpraskovej dosky objektu KO-17", rok 1965.
Otázka zo stavebného súdka. Ak si dobre pamätám, okolo roku 2005 sa urobila zatiaľ posledná rekonštrukcia el. trate od Floriánskeho nám. na Obchodnú. Zaoberám sa areálom STU v centre a máme tam zaujímavosť, CO kryt vo vnútrobloku pri Stavebnej fakulte. Kryt ale patrí nemocnici a veľa ľudí mi hovorí, že s ňou je spojený podzemnou chodbou popod Radlinského ul., takže tá musí prechádzať aj popod električkovú trať. Údajne má ísť o podzemnú nemocnicu KO-17. Nevie to náhodou niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? Nebolo niečo vidieť napríklad pri tej reko v r. 2005? Ďakujem.
Šotoinfo
https://www.schoolbus.at/
aktualne niekde pri Hodžovom nám 😁
Reakcia na: si #2654:
To maju robosi mandalu. Medituju pri tom, zamyslaju sa nad sebou...
Reakcia na: si #2654:
Rozkaz zněl jasně! Treba dodržať dizajn manuál*.

(*Manuál neplatí pre debilné aktivistické inštalácie na nábreží a pred školami.)
pozorujuc nekonecne prace na racianskej by ma celkom zaujimalo, aku vyhodu prinesie ta casovo asi najnarocnejsia cast prac v podobe kladenia kociek k obrubnikom na okraji cesty.... mna totiz napadaju len same nevyhody.... (teda pre mesto ako spravcu komunikacie, nejaka firma sa urcite nabali aj po dokonceni prac na cisteni a postrekovani buriny vyrastajucej medzi tymi kockami)
Som zvedavý koľko toto potrvá odstrániť...
Využiteľnosť cyklotrasy na nábreží v nedeľu pred obedom: 9 cyklistov asi za 5 minút medzi Mostom SNP a Nám. Ľ. Štúra, z toho 8 išli po "promenáde" medzi ľuďmi, čo som sa im musel uhýbať, jeden v cyklopruhu.
Netusil by niekto co sa stalo tejto zbierke Ikarusov pri Prahe? Na najnovsom zabere z 2023 je tam len jeden vrak kinderkoveho 280 a nejaky 412.

https://en.mapy.cz/turisticka?pid=67632626&newest=0&yaw=6.020&fov=1.272&pitch=-0.078&x=14.8152629&y=49.9918565&z=19

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.