Reakcia na: d3k0 #55862:
čo sa týka financovania, štát má na všetko a zároveň nemá na nič. Dnes som čítal popis dotačného projektu z dielne jedného ministerstva, kde sa na dotáciách plánuje rozdať stovky miliónov ročne (niekoľko rokov) na "podporu vzdelávania" s veľmi otáznym zabezpečením proti zneužitiu - a takýchto vecí je plno. Železnice - dotované štátom - chcú predĺžiť TEŽ až po Zakopane. Atď. Čiže z rozpočtu idú peniaze na veci rozumné aj nezmyselné, ak je politická vôľa.

m@rtin
My jsme si žádné trolejbusy nezrušily. Ty zrušil bolševik a doba. Nebo i ty si snad můžeš za to, že vaším centrem města vede dálnice? Kdyby tu tehdy nebyl komunismus a o trolejbusech rozhodovali kompetentní osoby, jezdily by v Praze dodnes. A kdyby nepřišla ropná krize, kdo ví, jestli by ještě dnes jezdily i v Bratislavě. Nebo jsme si snad i ty ostatný dráty na hranicích natahali sami?