Reakcia na: Ámos Keynes #45244:
Ja by som začal u L2, L3, L8, L17. Štvorku by som sekol iba od Karlovky po ŽST Nové Mesto. Zato šestku by som dal od Zlatych do centra, a ideálne so zachádzkou na ŽST najlepšie podľa vlakov. Zaviedol by som L13 v klasickej trase. L1 iba od Karlovky. No a samozrejme by to chcelo posilniť L1, L4, L5!!!, L7!, L9!, L11!, L12!!! a trinástku.Predtýmto celým by ale muselo byť dvojkoľajné Vajanského a preferencia v centre, lebo by sa šaliny nestíhali točiť, čo sa v špičke nestíhajú už teraz! Komicky na mňa pôsobí pohľad na križovatku Štúrova-Mostová, keď čaká 4 smer ŽST, 14 a za ňou 11 ne Jesenského kde práve odbáča 12 v otočke zo Šafka.
A najväčšia sranda bola keď nebola Mostová (rekonštrukcia) a sa točili cez tunel. Šóóra v tuneli je haluz. ? ale to už len tak na okraj.
tomas1
V iných veľkomestách vyspelého sveta existujú tzv. uzly väčšinou pri staniciach typu Vajnory. Odkiaľ sa dá dostať na rôzne smery (s možnými dodatočnými rozumnými prestupmi). MHD BA funguje nezávisle na iných druhoch dopravy.