Reakcia na: yale #33172:
Ja som neuvažoval nad technickým riešením vjazdu, či je to možné alebo nie, ale skôr na dopravno-organizačnom. Pretože však sa hovorí o výhľadovom 1-min. minimálnom intervale v nosnom systéme dopravy. Ja som len rozoberal problém, ako skoordinujeme vjazd vozidla niekde od Pezinka, kde môže naberať ľubovoľne dlhé meškania do tunelu nosného systému s prísnym taktom a kratučným intervalom medzi spojmi.Re #33198 yale: Takáto električková trasa by mala v prvom rade zmysel v zrýchlení dopravy z centra do Dúbravky, v druhom rade zvýšenie podielu koľajovej dopravy v meste a odstránenie silnej autobusovej linky a napokon by bola aj koľajovou zálohou pre trasu cez Karlovu Ves. V prípade odstávky trate na nábreží alebo v Karlovke by Dúbravka nemusela ostať bez električky.
Re #33204 o.h.: Naozaj nepríjemné. Ale v záujme riešenia veci by bolo skutočne lepšie obrátiť sa na DPB, pretože neexistuje záruka, že to tu niekto kompetentný číta. A ak aj áno, prečítanie príspevku v diskusii ho nezaväzuje problém riešiť ani aspoň na sťažnosť odpovedať.
Ešte jedna technická poznámka - prečo vodič od toho chudáka chcel dva lístky na nočný spoj? Veď na nočák platí hodinový lístok v štandardnej cene a ravnako platia predplatné lístky! A už vôbec nehovoriac o tom, že cestujúci nastupujúci na zastávke NIE JE povinný mávať na vozidlo. Autobus musí zastaviť automaticky.
Ja naozaj nikomu nič zlé neprajem, ale za taký výstup by si "pán vodič" zaslúžil obrazne povedané "poriadny výprask".
Re #33205 m@rtin: Debila za volantom nemôžeš vylúčiť nikde. Ani v "dokonalej" Prahe.
bigmac
presne rovnaky bordel mas na racianskom myte. dochadzkova vzdialenost elektricka/autobus, smery: nivy, dnv, petrzalka/slavicie, t.myto je kolko? urcite viac, ako sa patri a hodi. riesenie jednoduche, ale drahe a zdlhave: aj tmyto, aj rmyto pod zem. a vzajomne prepojit, najlepsie tramvajou. a dalej ju tahat po trnavskej, starej trnavskej na posen/letisko vratane spojky zatisie-tomasikova-ruzinovska.