Reakcia na: S499.1023 #31728:
Vies, mna najviac nahneval ten genialny letny prazdninovy grafikon, vdaka ktoremu sa rano cestou do prace tlacim ako sardinka a to prosim pekne mozem ist oboma linkami, 5 aj 11, vdaka vyluke na obchodnej. A cestujem linkou 5, lebo ta ide skor po jedenstke ako naopak. A ked aj niekedy vidim tu jedenastku, tak meska 5 minut, lebo v kazdej zastavke musi dve hodiny stat kym sa substart premiestni z vozidla von a potom naspat dnu. Nevem KTO ratal kolko substratu cestuje, ale rozhodne to NESTACI! Uplne stacilo na leto zrusit linku 7, ale natahovat ten interval na 15 minut v rannej spicke je HOVADINA!!!! A je to jeden z dovodov, preco za toto ODMIETAM platit 7200 Sk!!!! ?
S499.1023
Celý problém s kooperáciou Škoda-Sanos vznikol z toho, že vývoj 15Tr bol ešte v plienkach a bolo treba kĺbové vozidlo. Bolo vybraté to, čobolo dostupné. Keďže Ikarus za Ik280 bez motora požadoval toľko peňazí, koľko mala byť cena celého trolejbusu, bol zvolený licenčný, už v dobe nákupu licencie beznádejne zastaralý FAP 200 z Juhoslávie. Vozidlá boli dodané prakticky bez akejkoľvek protikoróznej ochrany, farba sa lúpala priamo na holý plech, nápravy neboli upravené na prenos neporovnateľne vačších krútiacich momentov elektromotorov, vlečná zadná náprava bola nahradená hnanou atď.
A na záver ako obvykle - ráčili ste zaregistrovať, že v Zlíne tie isté trolejbusy slúžili omnoho dlhšie, doslúžili v podstatne lepšom stave a niektoré z nich po generálke v DSZO dodnes slúžia v Sarajeve? To opať, ako už toľkokrát, nie je o zlom vozidle. To je o tom, že DPB by sxxxvil, aj keby to bolo celé zlaté.