Reakcia na: Petto #252558:
Komfort, opotrebenie okolkov, koľajníc?
Za toto by ťa cestujúci defenestrovali.
Čo nás privádza k blbému riešeniu IDS BK kde niekomu nestačilo 700 čísel zón v rozsahu 300-999 a just tam bolo treba použiť aj tú dvestovku v mene nejakého systému o ktorom nikdy žiaden cestujúci nebude chyrovať.
Spomínam to preto, lebo sa pamätám, ako vodiči častokrát ohlasovali zastávky podľa vlastnej predstavivosti - a tak bola "Beseda", "Malinovského - pri YMCA" (vyslovené ako "...pri Imke") atď.
. Este ze Bratislavu nerozdelili na 50 pasiem.
Andrej
" Akože nebude to asi taká vlna ako kedysi že premenovali všetko ale ak to dá logiku čo podľa mňa veľa pomenovaní nedalo tak nie som proti ..." - vobec nie je vylucene, ze niekomu zacne zase hrabat a bude znova premenovana polovica zastavok v meste. A ak (ked) bude, tak to skor vidim nie ze zmenia nelogicke mena na logicke, ale skor na vylepsovaky typu Pri krizi -> Kriz, Pri sade -> Sad (po vzore Habanskeho a Sucheho mlynu), alebo pomenovanie podla davno zaniknutych lokalit (Ursinyho -> Februarka, Patronka -> Sellendorf, etc).