Reakcia na: 810zssk #226722:
Ano, ten format je velmi pekny, avsak jazdna doba v ramci stlpca sa moze aj tak lisit. Aspon teda u nasich dopravcov to tak je bezne. Ak by si chcel mat exaktnu jazdnu dobu pre kazdy spoj, tak aj obycajna DPB linka 39 ti skonci s niekolkymi stlpcami. To nehovorim o takej 37, ktora ma hlavnu trasu, 2 zachadzkove a rozne chrono pocas dna / tyzdna.Takze ak by mala byt chrono vedla stlpcov, tak bud by bola maximalna mozna ako je teraz alebo rozsah od-do. Inak by to bolo prilis vela stlpcov a zbytocne neprehladne.
U mna zatial vyhrava linka s 18 spojmi a 14 roznymi trasami (stlpcami) ?
yellowcaptcha
– v IDS JMK sú pracovné dni zvlášť a voľné dni zvlášť (zatiaľ čo ZSSK aj Slovak Lines ich má spolu),
– Slovak Lines tam má množstvo údajov, ktoré podľa mňa už niesu potrebné – napríklad vzdialenosť v kilometroch , pretože (ak sa nemýlim) dnes už možno vrámci IDS vydať iba cestovný lístok podľa počtu prejdených zón (času) – tá zaberá päť stĺpcov, a nie som si istý či a na čo je tam ten nasledujúci stĺpec – Tč,
– číslo linky je v IDS JMK najväčším písmom, zatiaľ čo na tom od Slovak Lines je najväčšie logo prevádzkovateľa, hneď po ňom číslo licencie a až potom je číslo linky – aj to schované v texte
– označenie zastávok v zónach 100 a 101 svorkou a nápisom MHD je podľa mňa tiež zbytočné.
A to že sa poznámky u Slovak Lines začínajú až po dvoch husto popísaných A4, kým v IDS JMK sú rozdelené na každej, tak aby boli relevantné poznámky pri relevantnej časti tabuľky je už len taký malý detail.
Na týchto porovnaniach je nádherne vidieť, že jediné čo sa po zavedení IDS BK v cestovných poriadkoch zmenilo bolo, že sa pridali zóny a čísla liniek. Všetko ostatné zostalo po starom.