Reakcia na: enumaelish #99031:
samozrejme ze trencianska tepla a TEZ je elektricka terminus technicus ale je to elektricka...su to presne tieto dve ktore spominas, prva spaja mesto Trencianske Teplice s obcou Trencianska Tepla a druhe spaja mesta Poprad a Vysoke Tatry a este nejake obce (Strba,Nova Lesna, Velky Slavkov... atd).
myslim ze urcit najkratsiu el. trat bude problematicke, ale tiez by ma to zaujimalo... aj na slovensku tazko povedat ci je to T.Teplice, alebo ozubnicova zeleznica, alebo TEZ. TEZ maju skor charakter normalnej zeleznice, T.Teplice su viac elektrickovejsie

inak niekde som cital ze prave elektricka T.teplice - t.tepla bola prva elektrifikovana trat na Slovensku a ze doteraz su tam povodne drevene pylony (to ze tam su som videl na vlastne oci, ale su naozaj povodne?) je to pravda?
Marcelllooo
Tvrdim, ze docasne riesenie elektrickou je neriesi dopravne potreby, je ekonomicky a dopravne neopodstatnene a nebude riesi dopravne potreby uz za 10 rokov. Zaujimavem, ze to pripusta aj mesto...
Nie je jedno, co sa bude stavat. Znovu hovorim: nie dva razy ale desat raz merat a raz stavat. Vhodnost dopravnu aj ekonomicku ma posudit technicko-ekonomicka studia, nie deklarativne a nepreukazne prehlasenia typu "ved vsade to tak je". Jednak to tak vsade nie je a jednak nie vsade je to vhodne.