Ad Hradec Králové.
Ano, tam nakupují 21Tr a nahrazují jimi částečně i 15 Tr. Jejich představa je opravdu taková, že zkrátí intervaly a tudíž zvýší přitažlivost hromadně dopravy. Myslím ale, že jedním z důvodů, které vedly k tomuto rozhodnutí, je současná neexistence jiného nízkopodlažního trolebusu za přijatelnou cenu.
Patrové trolejbusy kdysi ovládaly Londýn. Zde jimi nahradili tramvaje, které tehdy dokonce slavnostně pálili. Londýnské trolejbusy jsou sice již dávnou minulostí ale stále mají mnoho příznivců.
Velmi pěkná je stránka pana Bradleyho www.trolleybus.net.
Zde je zase spousta odkazů na stránky nejen o trolejbusech http://www.trolleybus.co.uk/tbuslib.htm
A na závěr dám odkaz na stránku propagující obnovení provozu v Londýně. Materiály zde publikované přináší velké množství informací o trolebusově dopravě. http://www.tbus.org.uk/
Ano, tam nakupují 21Tr a nahrazují jimi částečně i 15 Tr. Jejich představa je opravdu taková, že zkrátí intervaly a tudíž zvýší přitažlivost hromadně dopravy. Myslím ale, že jedním z důvodů, které vedly k tomuto rozhodnutí, je současná neexistence jiného nízkopodlažního trolebusu za přijatelnou cenu.
Patrové trolejbusy kdysi ovládaly Londýn. Zde jimi nahradili tramvaje, které tehdy dokonce slavnostně pálili. Londýnské trolejbusy jsou sice již dávnou minulostí ale stále mají mnoho příznivců.
Velmi pěkná je stránka pana Bradleyho www.trolleybus.net.
Zde je zase spousta odkazů na stránky nejen o trolejbusech http://www.trolleybus.co.uk/tbuslib.htm
A na závěr dám odkaz na stránku propagující obnovení provozu v Londýně. Materiály zde publikované přináší velké množství informací o trolebusově dopravě. http://www.tbus.org.uk/
.
tr3mp
Neviete niekto, ci takyto bus v mestskej verzii niekedy niekde jazdil v ostrej prevadzke? Lebo to musela byt sila, ked sa na zastavku dotrepal poschodovy klbovy bus
Inak beznou vecou su poschodove busy (napr. vo Viedni linka 13A), fungovali poschodove eliny, ale existovalo take nieco ako poschodove trolejbusy? Jedine co som objavil boli zo zaciatku minuleho storocia s otvorenym poschodim ... ale zaujimali by ma novodobe troliky ...