Reakcia na: aquila #70973:
Co sa hladin mora tyka az 80% vyroby O2 rastlinstvom maju nasvedomi morske riasy. Zvysenim hladiny oceanov a teda vacsim mnozstvom vody sa aj zvysi asimilacna schopnost morskych rias (bude ich viac) co bude mat za nasledok ubytok CO2v atmosfere. Ladovce su v tomto zmysle zachrannou brzdou planety... Planete ako takej nasa cinnost nijako neublizi (sand okrem totalnej vojny), ta prezije aj s rastlinstvom a zvieractvom dalej (mozno v inej podobe) akurat mi to neprezijeme. Prilis sa pozerame na to z nicostnosti nasho bytia. Co je pre tuto planetu 100 rokov. Nieco ako pre nas minuta?!
a to ani netreba rozne filtre, ktore samozrejme casom prestanu mat ten ucinok co mali mat, ze ano
Dakujem za odpoved.Miro
aquila
ropa a plyn (co urcite) uznas su komodity o nieco inom ako zlato a striebro
Re #70946 Papyr: najpesimistickejsie varianty hovoria o stupnitu hladiny mori nasledujucich 100 rokov o nejakych par metrov. to je docela nepodstatne.
navyse sa aj mylis co zimy tyka. golfsky prud nema za ulohy oteplovat pocasie ale zmiernovat vykyvy. jedine co by sa stalo, ze by bolo u nas pocasie podobne tomu rusku. extremne teple leta, extremne chladne zimy. ziadna jar/jesen. co vlastne je aj teraz ...
kazdopadne radsej CO2 ako ten sajrajt
ad miliarda na trolejbusy. heh co s a babe snilo, to sa babe chcelo. uz vidim tu miliardu, ked ledva idu naskrabat na dalsich 6 duobusov. nehovoriac o tom, ze vystavba troleji a kupa normalnych trolejbusov je samozrejme vyhodnejsia.
mesto nech najprv zatrolejuje a poriesi to najnutnejsie a potom nech vypustaju do eteru take bludy