Reakcia na: Peon #69807:
1. Naftový bus sa tankuje raz za deň, teda v noci po službe, CNG závisí od vozu a od služby , ale tie "najhoršie" ak natankuješ v noci, po skončení služby, tak ďalší deň vydrží tak cca do 18 - 20 hod. 2. Dá, ale to je na dlhé rozpisovanie.
- Buď grafikonom, aby sa minimalizovali "20hodinové" výkony vozov (teda že poradie robí prvý aj posledný spoj, napr.)
- Alebo výpravou, že sa plyňáky budú vypraovať iba na kratšie, príp. delené služby, ale to je v podmienkach DPB bárs zložité a to sa nedá, nikdy sa to tak nerobilo...
- Alebo že sa do všetkých vozov dá taký počet fliaš, aby vydržali celú službu
3. Nie, lebo každý voz má iný počet fliaš, do ktorých sa plní CNG. Nechcem kecať, ale sóla majú tušim 9 a kĺbak od 10 do 15.
4. Ako sa to vezme. Nevýhody sú aj väčšia spotreba oleja (ale to nie je generálne u úplne všetkých plyňákov), častejšie poruchy na trati a následný výjazd dielne, pri extrémoch viackrát za deň z Voz Trnávka na Opletalovu a späť, kedysi aj do Čunova, vyššia, v lete extrémna teplota v kabíne vodiča, menšia životnosť motora (neplatí generálne).
Pre bežného cestujúceho je najväčšia nevýhoda, že tankovanie CNG počas služby nie je hradené vo viac ako polovici prípadov = vynechá spoj bez náhrady.
5. Lebo sú *****i (a iné vulgarizmy)(extrémne zjednoduchšené stanovisko DPB)
Keby nemsueli, tak tanokvať nechodia. (Názor môj)
Nemuseli by preto, že linka končí skôr (posledné odchody viď cepo a porovnaj ukončenie premávky s L21, 83 a inými linkami obsluhovanými plyňákmi) a teda majú menší kilomterický priebeh. Závisí to však aj od spotreby, ktorá ani u plyňákov nemôže byť rovnaká ako u liniek jazdiacich po rovine, mimo zápch, s menším počtom zastávok a pod. A keby mali všetky vozy jazdiace na L34 maximálny počet fliaš (15) a v noci by tankovali doplna, tak potom počas služby by nemuseli.
::
KLF
Tvrdim, ze nemaly podiel viny na zapchach maju decka, co si robia autoskolu na "vidieku" (nie, netvrdim, ze vsetko okrem BA je vidiek, ale to slovo si tu pouzil Ty, tak dufam, ze sa rozumieme), pridu do BA, vystuduju skolu, zamestnaju sa vo firme, dostanu auticko a pome do bratislavskej premavky. Vsimam si ich, som v aute casto. Fakt mam z toho tento pocit. Jasne, nemaju na aute napisane "toto je firmene auto a ja som skonceny vysokoskolak", ale ked vidim chalana (ci babu) v obleciku za volantom, ako sa strasne snazi, pusa otvorena... a na dverach ma "C&C leasing", "LB", "Tatraleas", "IBM", (vsetko som si dal namahu skutocne co som videl napisat) atd, tak si myslim, ze to potvrdzuje moju teoriu.
A nikde som nenapisal, ze toto je JEDINA pricina zapch.
No a jazda na snehu... to je uz zas o inom, no tiez na tom maju vinu z 90% vodici bez praxe a zimnych pneumatik a z 10% snad cestari...
K tym policajnym statistikam - snad si nemyslis, ze Ti ich budem teraz niekde vyhladavat na nete. Mozno niekde su. Ale snad si nemyslis, ze som si to vymyslel ??? Pocul som to na Radiu Expres a aj na TA3. A podla mna na tom nie je nic divne - naopak je to dost logicke.
Inak preco Ty mas potrebu mi furt len oponovat ?
No flame. ? ? ? ? ?