Reply on: Vladimír #69815:
Veď ja som nemal na mysli diaľkové busy. Ja si všímam naše prímestské linky, ktoré idú napríklad do Terchovej a rolujú tam všetky zastávky od Žilina, Kysucká až po Terchová, Biely Potok. Je pravda, že postupne vypadávajú, ale keď takýto na zastávku Žilina, Kysucká príde päť autobusov, tak to aj tak podľa mňa nikto neprečíta. Preto, ako som povedal, začali vodiči používať aj klasické tabuľky "cez Varín", "poza Varín" a pod.Zaujímavou raritou je u nás spoj, ktorý má ako konečnú na displeji napísané "Krasotín, Janotova". Dlho som nevedel, kde to je, ani na mape som to nenašiel, až mi ktosi prezradil, že to je časť obce Radôstka. Ani www.cp.sk mi to nechce nájsť ?
Neviem ako ty, ale ja keď niekam cestujem, tak si zistím čas a smer toho môjho spoja a nestalo sa mi, že by v rovnakom čase išli dva autobusy s rovnakým cieľom a len jeden z nich stál tam, kde potrebujem ísť. Takže mi vôbec nevadí, že nemá vypísané všetky zastávky.
::
KLF
Tvrdim, ze nemaly podiel viny na zapchach maju decka, co si robia autoskolu na "vidieku" (nie, netvrdim, ze vsetko okrem BA je vidiek, ale to slovo si tu pouzil Ty, tak dufam, ze sa rozumieme), pridu do BA, vystuduju skolu, zamestnaju sa vo firme, dostanu auticko a pome do bratislavskej premavky. Vsimam si ich, som v aute casto. Fakt mam z toho tento pocit. Jasne, nemaju na aute napisane "toto je firmene auto a ja som skonceny vysokoskolak", ale ked vidim chalana (ci babu) v obleciku za volantom, ako sa strasne snazi, pusa otvorena... a na dverach ma "C&C leasing", "LB", "Tatraleas", "IBM", (vsetko som si dal namahu skutocne co som videl napisat) atd, tak si myslim, ze to potvrdzuje moju teoriu.
A nikde som nenapisal, ze toto je JEDINA pricina zapch.
No a jazda na snehu... to je uz zas o inom, no tiez na tom maju vinu z 90% vodici bez praxe a zimnych pneumatik a z 10% snad cestari...
K tym policajnym statistikam - snad si nemyslis, ze Ti ich budem teraz niekde vyhladavat na nete. Mozno niekde su. Ale snad si nemyslis, ze som si to vymyslel ??? Pocul som to na Radiu Expres a aj na TA3. A podla mna na tom nie je nic divne - naopak je to dost logicke.
Inak preco Ty mas potrebu mi furt len oponovat ?
No flame. ? ? ? ? ?