Reakcia na: TeBeCe #68509:
pred troma rokmi sme z gympla mali vylet na Oravu a isli sme istym busom... na jednej prestavke som si ho pozrel a v zadu mal ecv, a neviem ci to nebolo 1638... jedno co si pamatam z toho busu, ze nepatril zajazdom a vo vnutri mal rozhanace vzduchu zdobene ulomkami plastovych kochlikov
Takže Jaro Matúšek - zrejme si ho zobral do zbierky ako budúci historičák
je správne - videl si vozidlo zájazdov, z ktorého, rovnako ako z niektorých ďalších, diletantsky nezrusili pôvodné
.... pri rôznych kombináciách nezľavnený lístok až po ročnú električenku vychádza IGK cca. 3,8-4,2x drahšie. Rátam tam poistky (zákonnú+DAS), benzín aj údržbu. Vstupné náklady na IGK nepočítam. Tieto výpočty predpokladajú prevádzku IGK čisto na cesty do roboty po meste, takže sú asi finančne najhorším možným variantom (kedy si IGK na seba nezarobí inak
eripmav
-sluzba vyuzitie cesty motorovym vozidlom je zadarmo
-sluba vyuzitie mhd je za cestovne
tak ake rovnako??? cesta je platena 100% z dani, a mhd len ciastocne, a pritom aj absolutne vyjadrene vydavky na prvu sluzbu su vyssie ako na druhu! ved to je uplna zvratenost. minimalne by malo byt mhd zadarmo, aspon kym nie su spoplatnene cesty.