Reakcia na: S499.1023 #45477:
Azda máš pravdu a tomu návrhu nespravodlivo krivdím, určite je to nejaký krok vpred, ale v porovnaní napríklad s tr3mpovým návrhom (http://hrady.sk/imhd/eliny2008.pdf) sa stále neviem zbaviť akéhosi "bordeloidného" pocitu. (Fakt je však aj to, že tr3mpov predpokladá vybudovanie prestupného uzla na Kamennom námestí, čo je bez vylúčenia IAD zo Štúrovej asi len ťažko realizovateľné.)
Valec
Osobne však nie som zástanca trasovania jednou linkou. Ešte tak na málo zaťažených miestach, ale určite nie v Petržalke. Radšej by som na Romanovej videl dve linky s intervalom 6 min, vhodne preložené, s rôznym smerovaním (jedna smer Dvory, druhá do Ovsišťa, opačným smerom jedna smer Smolenická - Lúky, druhá hoc len po Technopol). ? Petržalka je dosť rozľahlá na to, aby sme v nej mohli mať na hlavných komunikáciách len po jednej linke a nútiť tak cestujúcich veľa prestupovať. Ale návrh som nevidel, takže môžem len teoretizovať. ?