Čo sa týka Hl. stanice, podla mna problém je aj to, že sa nepostavila ako definitíva o kúsok dalej ako bolo plánované. Stanica nevyhovuje normám, pretože jej kolajnice a nastupištia su v obluku a navyše je tak trochu od ruky. Zostalo z toho trvalé provizórium, škoda.
Mozno sa to zlepší raz, ak sa postaví hlavová stanica BA - Filiálka, no zatial to vyzerá tak, že Ďurkovský s jeho družinou tam chcú postavit baráky. Dúfam že železnice nakoniec svoj zámer uskutočnia, napokon pozemok je ich. Na tejto stanici by boli ovela lepšie možnosti prestupu vzhladom na susedstvo s dopravným uzlom Trnaské Mýto. Stanica by bola defakto v centre, kde by človek mal omnoho viac možností čo sa týka MHD. Kto by chcel ist do Krasňan, Rače a pod. proste by vystupil skôr, napr. na ŽST Predmestie alebo ŽST Rača.
Mozno sa to zlepší raz, ak sa postaví hlavová stanica BA - Filiálka, no zatial to vyzerá tak, že Ďurkovský s jeho družinou tam chcú postavit baráky. Dúfam že železnice nakoniec svoj zámer uskutočnia, napokon pozemok je ich. Na tejto stanici by boli ovela lepšie možnosti prestupu vzhladom na susedstvo s dopravným uzlom Trnaské Mýto. Stanica by bola defakto v centre, kde by človek mal omnoho viac možností čo sa týka MHD. Kto by chcel ist do Krasňan, Rače a pod. proste by vystupil skôr, napr. na ŽST Predmestie alebo ŽST Rača.
A okrem toho umiestnenie bratislavskej autobusovej stanice je vcelku dost nestastne, neexistuje k nej v sucasnosti ziadna kolajova trat, takze takychto tranzitnych cestujucich by si zas len musel niekde prelozit do cestneho vozidla akurat inac sfarbeneho a doviest na asmn...
Sommelier
Dakujem Vam.
Viete, pri niektorych z Vas mam pocit, ze ste nejaky not openminded. Pretoze dufam, ze so mnou budete suhlasit. Nehovorim o tom, ze teraz, zajtra o tyzden, ani nie o 5 rokov, ale o 50 rokov. Totiz. Aj tak by bolo jednoduchsie v pripade tranzitnych cestujucich aby vystupili niekde v Raci, vliezli do nejakeho ultra rychleho kolajoveho vozidla, vyklopilo by ich to v Zahorskej a potom by pokracovali do najblizsej cielovej dediny.
Ak sa clovek zamysli nad touto moznostou, je to velmi kretenske, lebo takyto cestujuci, nebude takyto druh dopravy nikdy vyuzivat. Ak by som takto cestoval, pocestujem vlakom skrz Bratislavu nie ?
Takze to podla Vas niektorych znamena, ze tym, ze by nie vsetky tie modro sfarbene autobusy nekoncili na Nivach, skomplikovalka by sa doprava kolkym percentam pasiazierov. Kolko ludi z modrych autobusov na Nivach prestupuje na druhy modry autobus ? Nehovorim o dialkovych.
Nehovorim o preplnenej MHD DNES ! Je to o planovani dopravneho systemu a nie robeni toho, co tu malo byt 20 rokov a platani tych najvacsich dier (ak sa to tak da nazvat) a nie o natierani medu okolo ust volicom nejakym chorym vyplodom ako je elektricka v Petrzalke. Efektivne.
Vdaka, pekny den.