Reakcia na: kecho #253993:
Majiteľ zdôvodňoval rekonštrukciu tým, že sa počet nástupíšť musel znížiť, aby nové nástupištia boli väčšie a umožníli pristavovanie kĺbových autobusov. Teraz to vyzerá ako lacná výhovorka.Vinníkov je viac. Jednak neviem, či je takúto prestavbu možné urobiť na Slovensku bez stavebného povolenia, pretože sa mení využitie a účel budovy oproti pôvodnému povoleniu. Možné to je. Poznám ale štáty, kde by takéto niečo tak ľajhko neprešlo.
Potom je vinníkom aj Arriva, ktorá síce vyhrala, možno ani nie čestne ale hneď zoškrtala linky na autobusovú stanicu. Poznám veľa ľudí, ktorým to skomplikovalo dopravu.
A vinníkom sú aj Slovak Lines, ktoré sa nesnažia nižšími poplatkami pritiahnuť viac autobusov, čo znamená aj viac zákazníkov pre Nivy. A hrajú urazeného. Nejde o rentabilitu, pretože aby by ostali v IDS BK, poplatky by neplatili.
V New Yorku som chodieval na WC v Port Authority Bus Terminal, a tak som si pozrel ako prevádzku autobuovej stanice. Proporcia autobusovej a obchodnej prevádzky bola opačná ako v Bratislave, tá obchodná prevádzka bola takmer zanedbateľná.
bobitwo
Problém je skôr ten, že každý čakal, že vstup autobusu na stanicu bude tzv. za pár šušňov. Na Nivoch to je 9,05€ teraz pre vnútroštátne spoje. Napríklad Ružomberok, Litovský Mikuláš atď máš za 3,08€ pre medzimestskú dopravu, 2,46€ kvázi MHD čo tam majú a nič tam nie je, vyzerá to ako zastávka MHD vo Vlčom Hrdle, Patrónka, či Hlavná stanica, či autobusová stanica v Šamoríne. Žiadne WC, žiadne sedenie, fúka na teba z každej strany, pečie na teba, lebo všade asfalt, jediné čo je, tak na teba neprší, lebo máš nad sebou plechovú strechu. V Košiciach prímestské linky 5,39€, diaľkové 8,27€, Poprad regionálne linky 5,81€, diaľkové 6,37€ a takto sa dá ísť ďalej.