Reakcia na: tr3mp #237242:
Moje rozmýšlane bolo v rovine, že eskalátory ľudí zo stredu stanice v miestach zarovno so zastávkou Ursínyho pri ceste z hĺbky min. 7 metrov vyvedú niekde do končín Istropolisu plus staničná budova by i tak asi nelícovala ulicu - tipujem, že by asi vznikla hoc aj prekrytá úroveň s "predstaničným námestím."
810zssk
Ak nájdeme na Topoľovom ložiská ropy, tak by som si to predstavoval nejak takto:
https://goo.gl/maps/xPQJxzvWL8zBdeqv6
Vznikla by nová hlavná stanica v novom downtowne s napojením na všetky smery (v tretej etape) + nové zastávky v centre mesta a na sídliskách. Tam už by naozaj nejaky prínos bol, len by to teda stálo majland.
Edit: Aha, práve pozerám že návrh nižšie je takmer totožný. Sorry