Reakcia na: Ámos #229976:
Krásny príklad je Židovská ulica, kde sa ľudia sťažujú na zrušenie parkovacích miest. Jedna vec je pochybenie pri procese stavebného konania (to majú občania pravdu), druhá vec je obsah riešenia. Mám parkovaciu kartičku Staré Mesto (nie BPS) a parkovanie v Starom Meste je jednoduchšie ako na sídlisku. Nehovoriac o tom, že v prípade Židovskej bolo parkovisko presunuté na ulicu, ktorá je vzdialená asi v takej vzdialenosti, akú obyvateľ na sídlisku považuje za "parkovanie hneď pri dome". Poriadok vo verejných priestoroch jednoducho musí byť.
Ámos
To ze fungovat bude sa da analogicky preukazat na bratislavskej ZOO. Ako to tam vyzera v bezny víkend a ako je to, ked je vstup zdarma pocas podujatia Bratislava pre vsetkych. Dnes parkovanie funguje v rezime Bratislava pre všetkých.
Skusenosti s rezidencnym parkovanim na DD hovoria jasne. Vecer o 19tej su stale volne parkovacie miesta a 90% rezidentov nechce system menit.
Hysteria a panika tak nie je na mieste, ved podobny (dokonca by som povedal prisnejsi)rezim, ako navrhovany funguje v SM. Len s tym rozdielom, ze prachy idu sukromnikovi.
Akakolvek parkovacia politika bude lepsia, ako udrzanie starus quo.